MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI HAZİRAN-ARALIK 2023 DÖNEMİ E-BÜLTENİ YAYIMLANDI

STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI HAZİRAN-ARALIK 2023 DÖNEMİ E-BÜLTENİ YAYIMLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu (24/12/2003 tarih ve 25326 sayılı Resmî Gazete), Cumhurbaşkanlığı 1 No.lu Kararnamesi (Bölüm 11), Strateji Geliştirme Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik (18/02/2006 tarih ve 26084 sayılı Resmî Gazete), Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Teşkilat Görev ve Çalışma Usullerine İlişkin Yönerge kapsamında bütçe, yatırım, stratejik planlama, izleme, iç kontrol, istatistik, soru önergeleri, eylem planları ve araştırma geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir.

Başkanlığımız tarafından Haziran-Aralık 2023 döneminde gerçekleştirilen faaliyetlerin yer aldığı e-Bülten hazırlanmıştır. Söz konusu dokümanda; Bütçe, Yatırım, Stratejik Planlama, İzleme ve Değerlendirme, İç Kontrol, İstatistik, Soru Önergeleri, Plan ve Programlar ile Araştırma ve Geliştirme temalarına yönelik çalışmalar bulunmaktadır. Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından belirli aralıklarla hazırlanmaya devam edecek olan e-Bültenlerin, kurumsal hafızasının güçlendirilmesine, ilgililerin belirli aralıklarla bilgilendirilmesine ve önümüzdeki dönem çalışmalarına zemin hazırlanmasına katkı sunacağı düşünülmektedir.

Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK, dönemsel çalışmaların kamuoyundaki görünürlüğünü artıracak ve yeni çalışmaların hayata geçirilmesinde bir taahhüt işlevi görecek bu yayınımızın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

e-Bülteni İndirmek İçin Tıklayınız.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.