MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilerle Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Yöneticilerle Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

23/06/2015 Salı günü Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim şube Müdürlerinin katılımı ile Muş Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonu değerlendirmesi, 2015-2016 eğiti öğretim yılı hazırlık çalışmaları ile ilgili toplantı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; 2014-2015 eğitim öğretim yılının verimli geçtiğini, sizlerin emeği ve gayreti ile güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum. Bizler, siz yöneticiler ile beraber okul idareci ve öğretmenleri verimli çalıştığımız zaman iyi sonuçlar aldığımıza inanıyorum. Milli Eğitim Müdürü Arslan; 2014-2015 öğretim yılında geçici görevlendirme yapmadık bu da Teme Eğitimde müthiş bir etki yaptı, tabi bunların sonuçlarını iki, üç yıl sonra alınacaktır. 2014-2015 öğretim yılında öğrencilerimize yönelik dört deneme sınavı yaptık. Bu denemeler çocuklarımıza test sınav deneyimi kazandırdı, merkezi sistem sınavlarına bir ön hazırlık oldu dedi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; YBO lar çocukların gelişmelerine sosyal kültürel yapılarına ve pedagojilerine uygun olmadığı için, Taşımalı eğitimi mümkün olduğunca attırıp, taşınması mümkün olan tüm yerleşim birimlerini taşımalı eğitime dahil edip, sadece çok ücra ve ulaşımı olmayan yerleşim birimlerini Yatılı Bölge Ortaokullarına yönlendirelim dedi. Taşımalı eğitimle çocuklar eğitim imkanı daha iyi olan okullarda eğitim görmesini sağlayıp akşamları ailelerinin yanında olmalıdır dedi.

Milli Eğitim Müdürü Arslan; Binaların fiziki imkânlarının iyileştirilmesi önemlidir ancak binaları yaşatan nefestir. Önemli olan eğitimde insan unsurudur, bu bilinçle mevcut yönetici ve personelimizin okul iklimini iyi oluşturup çalıştığı zaman başarılı sonuçlar alacaktır. Çocuklarda pedagojik ve akademik eğitimi nasıl verebiliriz buna bakacağız. Okula devam etmeyen kız çocuklarının sorununu taşımalı eğitimle ortadan kaldırıp bunları eğitime kazandırmanın çabası içinde olmalıyız, özellikle dördüncü sınıftan mezun olan öğrencilerin Ortaokullara kazandırılmasını sağlamalıyız dedi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Ortaokullarda devamsızlık oranlarını düşüreceğiz, bu çocukların okula devamını sağlayacağız, çocuk ortaokula gitmediği zaman liseye de gidemiyor, bunun için Ortaokul çok önemlidir.

Milli Eğitimi Müdürü Aslan; Henüz TEOG yerleştirme ve LYS sınavları açıklanmadı, ancak okullarda bireysel baktığımız zaman Muş İl genelinde TEOG ve  LYS Sınav başarısında yükselme var, bu yıl iyi çalışma yaptığımız için sonuçlarını vermeye başladı, 2015-2016 öğretim yılında okullarımızda, Ortaokul ve Liselerde yetiştirici ve tamamlayıcı kurslar açacağız, bunun da başarımızı daha da yükselteceğine inanıyorum dedi.

Milli Eğitim Müdürü Arslan; Geçen yıl 150 okulumuza genel bakım, onarım ve tadilat yaptık, bu yıl da elimizi çabuk tutacağız, 2015-2016 eğitim öğretim yılı başlamadan onarım ihtiyacı olan okullarımızı onarımlarını yapıp eğitim öğretime hazır hale getireceğiz, yaz döneminde yeni yapılan okullarımızın inşaatları devam ediyor, zaman, zaman kontrol ediyoruz, bitirildikleri zaman donanımlarını hemen yapacağız, mevcut okullarımızın eski, kırık sıra, masa ve yazı tahtası gibi malzemeleri de yenileyerek 2015-2016 eğitim öğretime hazır hale getireceğiz dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Arslan; Yöneticilere Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Örgütleri ile uyum içinde çalışılması gerektiğini, imkânlardan faydalanma veya faydalandırma da ortak hareket edilip halkımızın eğitimi için imkânlar ortak kullanılmalıdır. Toplumun ve öğrencilerimizin ortak faydası göz önüne alınarak bireysel faydalardan uzak durulmasını söyledi. Bireysel beklentileri dikkate almadan çocuklarımızın geleceği önceliğimiz olmalıdır. Bizim paydaşlarımızdan olan eğitim sendikaları öneri ve projeler ile gelmesi gerekirken bazı sendikalar üyelerinin rahatlığı ve üye kapma düşüncesi ile eğitime negatif katkı ile hareket etmektedirler. Bizim önceliliğimiz halkımızın eğitimi. Çocuklarımızın geleceği üst eğitimlere daha iyi nasıl hazırlanır olmalıdır, bizler de bu vizyonla hareket etmekteyiz dedi.


1

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.