MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilerle 2015-2016 Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yöneticilerle 2015-2016 Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

16/09/2015 Çarşamba günü Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim şube Müdürlerinin ve Merkez Okul Kurum Müdürlerinin katılımı ile Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda 2015-2016 eğiti öğretim sene başı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Milli Eğitim camiasının bir takım olduğunu ve bir takım halinde çalışması gerektiğini söyledi. Okul idarecilerinin mesai saatlerine dikkat etmelerini ve okullarda hiçbir aksaklığa meydan verilmemesini söyleyerek, okullarımızdaki eksiklikler imkanlar dahilinde en kısa zamanda giderilmeye çalışılmaktadır dedi.

Milli Eğitim Müdürü Arslan: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlimize 1429 öğretmen ataması gerçekleştirildi, geçen yılda 1700 öğretmen atanmıştı. İki yılda 500 öğretmen artıya geçildi, Sınıf öğretmeni açığımız var. Okul müdürlerimizin öğretmen arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu üst seviyede tutacağız dedi. Tüm öğretmenlere eşit ve adil davranacağız, yeni gelen öğretmenlerimize en iyi şekilde rehberlik yapılarak, en üst düzeyde verim alınmalıdır.

Milli Eğitim Müdürü Arslan; İŞKUR Müdürlüğü ile görüşülerek personel alımı ile ilgili çalışmalar başlatıldı 28 Eylüle yetişmeye bilir, ama en kısa zamanda işlemler bitirilecektir. Ders kitaplarının dağıtımı yapıldı, öğrenciler ders başı yaptığı gün ders kitaplarını masasının üstünde görecek dedi. Okullarımızda devam eden onarım işleri bitmek üzere. Seçmeli derslerde milletin değerleri dikkate alınmalıdır. Seçmeli derslerin seçiminde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin seçimine ağırlık verelim ki çocuklarımıza değerler kazanmasını sağlayalım. Okulların her tarafı okul idarecileri tarafından kontrol ve denetim altında tutulacak hiçbir aksaklığa meydan verilmeyecektir dedi. Okul kantinlerinin elektrik ve su sayaçları kesinlikle okuldan ayrılacaktır. Okul Aile birliklerini etkin bir şekilde kullanalım dedi. Taşımalı Eğitim iş ve işlemleri tamamlanmış, okulun başladığı ilk gün Taşımalı Eğitim kapsamındaki öğrencilere taşıma ve yemek hizmeti verilecektir.

 

Milli Eğitim Müdürü Arslan; Akademik başarıyı arttırmak için çalışacağız, okullarımızda açtığımız destekleme ve yetiştirme kursları amacına uygun olmalıdır. İdareci ve öğretmenler görevini en iyi şekilde yapacaklar, yapmayanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır. İşimizi ciddiye almak zorundayız dedi. Başarısız olan okullarımızı tespit edip gerekli tedbirleri alacağız, bizlerin çabası çocuklarımızın geleceği üst eğitimlere daha iyi nasıl hazırlanır olmalıdır, bizler de bu vizyonla hareket etmekteyiz dedi. Daha sonra Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Milli Eğitim Şube Müdürleri kendi alanlarıyla ilgili sunumla bilgilendirme ve durum değerlendirmesi yaparak her alanda yapılacak çalışmalar ve hedefler belirlendi. Okul müdürlerinin sorunları dinlenerek problem ve istekleri alınıp değerlendirmeler yapıldı.

222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.