MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YENİLİKÇİ TARİH ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ”BAŞLADI.

“YENİLİKÇİ TARİH ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ”BAŞLADI.

             Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Ekibince yapılan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın desteklediği Proje kapsamındaki Yenilikçi Tarih Öğretim Yöntem ve Teknikleri Eğitim Semineri” 04 Mayıs 2015 tarihinde Milli Eğitim Vakfı Fatih Ortaokulu Konferans salonunda yapılan toplantı ile başladı.

              Toplantıda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN; İl genelindeki Ortaöğretim (Lise) Okullarında görev yapan Tarih Öğretmenlerine yönelik bir Proje kapsamında  “Yenilikçi Tarih Öğretim Yöntem ve Teknikleri Eğitim Semineri” bugün başlıyor,”Tarih dersi gibi diğer derslerde de dünyadaki değişimin takip edilmesi gerektiğini, Öğretmenlerin kendilerini yenilemelerinin şart olduğunu” gelişen teknolojiyle birlikte öğretim yöntemlerinde de değişimler olduğu, değişime karşı açık olmamız ve değişimle değişmemiz gerektiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığımız son yıllarda sürekli müfredatı yenileyerek okullarımızı araç gereç konusunda donattığını, bizlerinde bunları aktif kullanmamız için kendimizi geliştirmemiz gerektiğini belirterek katılımcılara, Akademisyenlere ve Projeyi yapan Ar-Ge ekibimize başarılar dilerim dedi.

 

              Ahi Evran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  TARİH öğretmenlerine  yönelik 4-8 Mayıs tarihlerinde 5 gün sürecek  Eğitim Seminerlerine, Öğretim görevlisi olarak, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Doç.Dr. Emine Özlem YİĞİT ve Ankara Üniversitesinden Arş Gör.Serkan KELEŞOĞLU tarafından yapılacak olup,seminerin eğitim yöneticiliğini ise  Milli Eğitim AR-GE Formatörü Necmi BULAKÇIBAŞI yürütecektir.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.