MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YENİLİKÇİ TARİH ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ” SONA ERDİ.

“YENİLİKÇİ TARİH ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ”  SONA ERDİ.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin hazırladığı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın desteklediği YENİLİKÇİ TARİH ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ” Proje Semineri sonunda kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

 

İl Merkezinde ve ilçelerdeki Liselerin Tarih Öğretmenlerine yönelik Muş Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında konuk Öğretim Üyeleri Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Doç.Dr. Emine Özlem YİĞİT ve Ankara Üniversitesinden Arş Gör. Serkan KELEŞOĞLU tarafından verilen seminerin kapanış töreni MEV Fatih Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Seminerin kapanışında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin ÖZDAŞ “Öğretmenlerin aldıkları bu eğitimlerle kendilerini geliştireceklerini ve bunların eğitim ve öğretime büyük faydası olacağını” belirtti. DAKA Muş İl Temsilcisi Fuat ÖZKAN “Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı DAKA’nın Teknik Destek Kapsamında Projelere destek verdiğini, Proje kapsamında verilen bu seminerin başarılı geçmesinin kendileri açısından çok önemli olduğunu belirtti”. Konuk Öğretim Üyesi Doç.Dr. Emine Özlem YİĞİT “İnsana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğu, bu doğrultuda okullarda Tarih Öğretmenlerinin derslerinde öğretim yöntem ve tekniklerini uygulamalarında eksiklikler olduğunu, bu seminerin de öğretmenlerin bu eksikliklerini gidermeye yönelik olumlu bir etkinlik olduğunu “belirtti. Eğitim Yöneticisi Necmi BULAKÇIBAŞI da, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi olarak DAKA destekli bu proje kapsamında hazırladıkları seminerle amaçlarının  Tarih öğretmenlerinin derslerinde yöntem ve tekniklerle Tarih dersini ezberden kurtararak öğrenci için ilgi çekici hale getirmek olduğunu ,böylece öğretmen merkezli eğitimden öğrenci merkezli eğitime geçmenin mümkün olabileceğini belirterek bunun da öğrencilerin sözel derslere ilgisini ve başarısını artıracağını” vurguladı. Törende son olarak Tarih Öğretmenleri adına söz alan Arzu OYGUNBAŞ, bu seminerin kendileri için çok verimli geçtiğini ve Tarih öğretmenleri olarak böyle bir eğitimin çok büyük katkısı oldu, öğrendiklerimizi derslerimizde uygulamanın çok kazançlı olacağını söyleyerek, seminerin bir hafta ile sınırlı olmasına üzüldüklerini belirtti. Tören daha sonra kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.


22

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.