MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YBO ve Pansiyonlu Okul Müdürleri İl Toplantı Yapıldı

YBO ve Pansiyonlu Okul Müdürleri İl Toplantı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında, Muş, Merkezde bulunan (YBO) Yatılı Bölge Ortaokulu ve Pansiyonlu Okul Müdürleri ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışmaları ile ilgili Muş Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplantı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Pansiyonlu okullardaki idarecilerin daha fazla mesai yapmaları gerektiğini söyleyerek, YBO ve Pansiyonlu okullarda yapılan mal ve hizmet alımlarında açık, şeffaf,  kanun ve yönetmeliklere göre hareket edeceğiz, mal ve hizmet alımlarında kanunda belirtildiği şekliyle ilana çıkılması ve ilan sürelerine de çok dikkat edeceğiz. Mal, muayene teslim alma komisyonunca alınan malzemeler detaylı incelemenin ardından malzemelerin teslim alınması sağlayacaksınız dedi.

Kamu kaynaklarının ihtiyaçlar doğrultusunda etkin kullanılması için “Etkin Yönetim” ‘in şart olduğunu, kaynakların belirlenmiş kanun ve yönetmelikler doğrultusunda, tahsisi ve kamu harcamalarının kalitesinin artırılması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Kamu kaynaklarını etkili, ekonomik ve verimli kullanacağız. Yaptığımız tüm iş ve işlemleri saydam ve hesap verilebilir bir düzeyde yapacağız dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Okullardaki personellerin çalıştırılması konusunda dikkatli ve hassas davranıp hiçbir hizmetin aksamasına meydan vermeyeceğiz, Pansiyonda kalan öğrenciler için hafta sonu öğrencilerin dinlenmesini sağlayacak ev ortamını aratmayacak uygun dinlenme, çalışma ve sosyal alanların oluşturacağız. Yıl içinde yapılan denetimlerde bu çalışmaların okullarımızda yapılıp yapılmadığını kontrol edileceği dedi. Öğrencilerin başarısını artıracak seminer, sohbet, sosyal ve kültürel etkinlikler yapacağız. Okullarımızdaki rehber öğretmenlerin aktif çalışması, öğrencilere sürekli verimli ders çalışma, mesleğe ve bir üst öğrenim kurumuna yönlendirme ve kişisel gelişim konularında seminer verilmesi sağlayıp, öğrencilerin sorunlarıyla zamanında ve yakından ilgileneceğiz dedi.22-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.