MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YBO ve Pansiyonlu Okul Müdürleri İl Toplantı Yapıldı

YBO ve Pansiyonlu Okul Müdürleri İl Toplantı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında Muş İl genelinde bulunan (YBO) Yatılı Bölge Ortaokulu ve Pansiyonlu Okul Müdürleri ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları ile ilgili 14/08/2015 tarihinde Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda toplantı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı eğitime başlamadan bütün okulların gerekli planlamalar doğrultusunda okullarındaki bakım onarım ve düzenlemeleri yaparak okullarımızı eğitim öğretime hazır hale getireceğiz. YBO ve Pansiyonlu okullarda bütçe eksiliğin olmadığı ödenekler konusunda hiçbir eksikliğin olmadığı söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Pansiyonlu okullardaki idarecilerin daha fazla mesai yapmaları gerektiğini söyleyerek, YBO ve Pansiyonlu okullarda yapılan mal ve hizmet alımlarında açık, şeffaf,  kanun ve yönetmeliklere göre hareket edeceğiz, mal ve hizmet alımlarında kanunda belirtildiği şekliyle ilana çıkılması ve ilan sürelerine de çok dikkat edeceğiz. Mal, muayene teslim alma komisyonunca alınan malzemeler detaylı incelemenin ardından malzemelerin teslim alınması sağlayacaksınız dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Okullardaki personellerin çalıştırılması konusunda dikkatli ve hassas davranıp hiçbir hizmetin aksamasına meydan vermeyeceğiz, Pansiyonda kalan öğrenciler için hafta sonu öğrencilerin dinlenmesini sağlayacak ev ortamını aratmayacak uygun dinlenme, çalışma ve sosyal alanların oluşturacağız. Yıl içinde yapılan denetimlerde bu çalışmaların okullarımızda yapılıp yapılmadığını kontrol edileceği dedi. Öğrencilerin başarısını artıracak seminer, sohbet, sosyal ve kültürel etkinlikler yapacağız. Okullarımızdaki rehber öğretmenlerin aktif çalışması, öğrencilere sürekli verimli ders çalışma, mesleğe ve bir üst öğrenim kurumuna yönlendirme ve kişisel gelişim konularında seminer verilmesi sağlayıp, öğrencilerin sorunlarıyla zamanında ve yakından ilgileneceğiz dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Okul Müdürlerinin, Köy Muhtarları ve İmamlarla irtibata geçerek köylerdeki öğrencilerin eğitim öğretime zamanında başlamasını sağlayacaklar. YBO’lar öğrencilerin okula devamını sağlamaya yönelik okullarda okul idareci ve öğretmenlerinden komisyon oluşturup, öğrencilerin eğitime devamını sağlayacağız. Çağ nüfusu dışına çıkmış öğrencilerin velileriyle iletişime geçilerek açık öğretime yönlendirilmelerini sağlayacağız dedi. 


2222222

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.