MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Seddar Yavuz ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci İftarda Yetimlerle Bir Araya Geldi.

Valimiz Seddar Yavuz ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci İftarda Yetimlerle Bir Araya Geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Okullarda Eğitim Gören Şehit - Gazi Yakını ve Yetim Öğrenciler için iftar programına düzenlendi.

 

Şehit Davut Karaçam Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen iftar programına; Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz Hanımefendi, Belediye Başkanı Feyat Asya, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Müftüsü Alettin Bozkurt, okul idareci ve öğretmenleri ile davetli öğrenciler katıldı.

 

2016 yılında Dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincisi olan Endonezyalı Radi Harmoko’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; İftar programında aramızda bulunan dünyanı en uzak köşesinden gelen kur’an-ı Kerim hafızlarının aramızda olması bizim için mutluluk verici bir durumdur. Ramazan ayı sevgi, şefkat, bereket, yardımlaşma ve dayanışma ayıdı. Bu vesile ile okullarımızda eğitim gören Şehit, Gazi ve Yetim çocuklar ile bir aradayız, bu çocuklarla iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yetim gülerse herkes güler. Bu çocuklar bize Ülkemizin emanetidir. Onlara en iyi şekilde sahip çıkacağız dedi.

 

Düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Çok Kıymetli kardeşlerim, öncelikle Ramazanınızı tebrik ederek, tutuğumuz oruçların kabul olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum.

 

Bu Ramazan ayının özelde kendimize, ailemize, ilimize ve ülkemize genelde ise tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyorum. Böylesine mübarek bir ayda böylesine müstesna bir toplulukla bir arada olmanın bize daha fazla mutluluk verdiğini belirtmek isterim.

 

Değerli kardeşlerim, bizim medeniyetimizi tanımaya her zamankinden daha çok ihtiyacımım var. Medeniyetimizden uzaklaştığımız için bunun sıkıntılarını yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Bu yabancılaşmanın getirdiği sorunların tekrar medeniyetimize yöneldikçe zamanla ortadan kalkacağını ve özümüze döneceğimize inancım tamdır.

 

Hepimiz bizim medeniyetimizde ve inancımızda yetimlerin ne kadar büyük bir yeri olduğunu biliyoruz. Bu konu hakkında Kur’an-ı Kerim de birçok ayet ve Hz. Peygamberimizin de emir ve tavsiyeleri vardır. Bugün bu sofrayı güzelleştiren yetim kardeşlerimize hepinizin huzurunda ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki sizler varsınız, çünkü sizler bizler için aynı zamanda nimetin zenginleşmesi ve bollaşması açıcından bir vesilesiniz. Biz bunu böyle görüyoruz.

 

Ayrıca,  şehit ve gazi çocuklarımızın ne kadar yanında olursak olalım yine de onların haklarını ödeyemeyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, bu yıl TEOG sınavında %12’lik bir artışla Türkiye ortalamasını yakalayan ve bu başarıda emeği geçen Milli Eğitim camiasına teşekkürlerimi iletiyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” Dedi.

 

 

İftar programı İl Müftüsü Alettin Bozkurt tarafından yapılan dua ile sona erdi.


09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.