MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Seddar Yavuz Kariyer Günleri kapsamında İbni Sina Anadolu Lisesi Öğrencileri ile bir araya geldi.

Valimiz Seddar Yavuz Kariyer Günleri kapsamında İbni Sina Anadolu Lisesi Öğrencileri ile bir araya geldi.

Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Cumhuriyet Baş Savcısı Ömer Sönmez, Hâkim Özden İpek 2016-2017 Eğitim öğretim yılı, kariyer günleri kapsamında belirli tarihlerde Ortaöğretim (Lise) okulları, öğrenci ve öğretmenleriyle kariyer günleri çerçevesinde bir araya gelerek tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundular.

 

Sayın Valimiz Seddar Yavuz,  kariyer günleri kapsamında Muş İbni Sina Anadolu Lisesi öğrencileriyle, Cumhuriyet Baş Savcısı Ömer Sönmez Muş Anadolu Lisesi ve İMKB Anadolu Lisesi öğrencileriyle, Hâkim Özden İpek Selcen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. 

 

Sayın Valimiz Seddar Yavuz’u, Muş İbni Sina Anadolu Lisesini ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke ile Okul Müdür Yardımcısı Turgay Güngör kapıda karşıladı.

 

12 sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Valimiz Seddar Yavuz; “Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, insan hayatında öyle dönemler vardır ki insanın o dönemleri çok iyi değerlendirilmesi gerekir. İşte sizler de tam da öyle bir dönemdesiniz. Bu yaşlar iyi şekilde değerlendirildiğinde bütün hayatınızın, sosyal statünüzün değişeceği ve yeni ufukların sizlere açılacağı dönemlerdesiniz.

 

           İlimizde eğitim yatırımlarında her geçen gün iyi bir noktaya geldiğimizi görüyorsunuz. Çünkü fiziki mekân sorununu çözdük ve sınıf mevcutlarımız 26’ya düşmüştür. Bu elbette ki akademik başarıyı da beraberinde getirecektir. O yüzden Devletimiz tüm imkânlarıyla gençlerimizin, çocuklarımızın yanındadır. Muş’ta 15 bin çocuğumuz yatılı olarak okutuluyor ve bir o kadarı da taşımalı eğitim sisteminden faydalanmaktadır.

 

            Devletimiz, ülkemizde yaşayan 79 milyon vatan evladını aynı gözle görüyor ve aynı şefkatle kucaklıyor. Bu kucaklaşmamız bizim kutlu yürüyüşümüze güç katacaktır. Her zaman söylediğim gibi bir kez daha söylüyorum; kendinizi ırkçılık virüsüne teslim etmeyin. Ben devletin Valisi olarak söylüyorum. Ben Kürt kadar Kürt’üm, Arap kadar Arap, Boşnak kadar Boşnak’ım ve Türk kadar Türk’üm. Osmanlı Türkün olduğu kadar Kürt’ündür, Kürt’ün olduğu kadar Arap’ındır.

 

           Sevgili gençler,  kendinizi iyi yetiştirin ve rakiplerinize karşı daha donanımlı olun. Sadece ders geçmek için de çalışmayın. Kendinize ve topluma faydalı bir birey olacak şekilde kendinizi geliştirin ve bol bol kitap okuyun. Bu yıllar en güzel yıllarınız. Bunu iyi değerlendirin.

 

           Bu duygu ve düşüncelerle hepinize başarılar diliyorum.” Dedi.

 

           Okul idareci ve öğretmenleriyle de bir araya gelen Sayın Valimiz Seddar Yavuz daha sonra 32 derslikli ek hizmet binası inşaat çalışmalarını inceledi.


24-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.