MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN SEDDAR YAVUZ, TEOG BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

VALİMİZ SAYIN SEDDAR YAVUZ, TEOG BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) birinci ve ikinci dönem sınavında Türkiye de dereceye giren ve birinciler arasında yer alan;  2071 Melikşah Ortaokulu öğrencileri Bahar Erbey ve Ali Kemal Sipahi ile Yavuz Selim Ortaokulu öğrencisi Zeynep Er ve Varto Çaylar Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Ezgi Beytaş isimli başarılı öğrencileri Sayın Valimiz seddar Yavuz makamında kabul etti.

 

Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un makamında gerçekleştirilen ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Çelik, TEOG binici ve ikinci dönem sınavlarında birinci olan öğrenciler, okul idarecileri ve öğrenci velileri katıldı.

 

TEOG birinci ve ikinci dönem sınavlarında dereceye giren öğrencileri kutlayan Sayın Valimiz; “Başarı istikrarlı çalışmaktan geçer. Çalıştıktan sonra azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. O yüzden bütün gençlerimize, çocuklarımıza bir hedefi olmalarını öneriyoruz ve asla vazgeçmesinler ve asla dönmeyi düşünmesinler. Hele hele kırsalda yetişen, ekonomik zorluklar içerisinde bulunan kardeşlerimize özellikle sesleniyorum. Sosyal statü değiştirmenin en önemli aracı eğitimdir. Eğitimden başka sosyal statü değişikliği yapabilecek bir araç yoktur.

 

İlimizde eğitim yatırımlarında her geçen gün iyi bir noktaya geldiğimizi biliyorsunuz. Çünkü fiziki mekân sorununu çözdük ve sınıf mevcutlarımız 26’ya düşmüştür. Bu elbette ki akademik başarıyı da beraberinde getirecektir. O yüzden de devletimiz tüm imkânlarıyla gençlerimizin, çocuklarımızın yanındadır. Bugün 12 bin çocuğumuz yatılı olarak okutuluyor. İnşallah önümüzdeki sene 15 bin öğrencimizi okutarak, bu sayıyı her geçen gün arttıracağız.

 

TEOG sınavında ilimiz büyük bir başarı elde etmiştir. Öğrencilerimizi bugün yanımıza davet ettik ve onları bir kez daha tebrik etmek istedik. Daha önce kendileriyle görüştüm ve onları tebrik ettim.

 

Öğrencilerimizin bu başarısı inanıyorum ki, yaşıtlarına ve kendinden küçük kardeşlerine örnek olmuştur. Özellikle okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi ama en başta anne, babaları, emek veren kardeşlerimizi, çocuklarımızı kutluyorum, tebrik ediyorum.” Dedi.

 

 

Tören hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Sayın Valimiz tarafından öğrencilerin altın ile ödüllendirilmesiyle sona erdi.

23-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.