MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ Öğrenci ve Öğretmenlerimiz ile buluştu.

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ Öğrenci ve Öğretmenlerimiz ile buluştu.

Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Muş Anadolu Lisesi  ve İMKB Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle kariyer günleri çerçevesinde bir araya gelerek tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundu.

 

Sayın Valimiz, 26 Kasım 2015 tarihinde Muş Anadolu Lisesi ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke, Muş Anadolu Lisesi Müdürü Kasım Gür ve okul idarecileri tarafından okul girişinde karşılandı.

27 Kasım 2015 tarihinde de İMKB Anadolu Lisesini ziyaretinde de İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke, İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Emin Çavuş ve Okul idarecileri tarafından okul girişinde karşılandı.

 

Okullardaki Öğrencilerle bir araya gelen Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Eğitim ve öğretim konusu ilimizin öncelikli konuları arasındadır. Bu nedenle eğitim altyapısını ve fiziki şartlarını tamamlamak için çalışmalarımıza hız veriyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin geleceğini inşa edeceğimiz idealist eğitimcilerimizle, öğrencilerimize bu düşüncemizi aktarmamız, başarılı öğrenciyi değerler eğitimiyle donatarak, medeniyet hissiyatı gelişmiş nesiller yetiştirmeliyiz. Gençlerimizi yetiştirirken sadece başarıyı kıstas olarak almıyoruz, bunun yanında değerler eğitimini en iyi şekilde almış başta kendisine, sonra ailesine, vatanına, milletine faydalı insan yetiştirmek hedefimizdir. Bizim istediğimiz mesleklerden ziyade çocuklarımızın severek yapabilecekleri, kendilerine ve memleketine faydalı olabilecekleri işleri yapmalarıdır. Diyen Sayın Valimiz Seddar Yavuz, konuşmasının devamında; şuan aktif olarak görev yapan Osmaniye Valisinin Bulanıklı, Isparta Valisinin Vartolu olmasını örnek vererek; “Görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına mevki verirken memleketine, etnik kökenine bakmıyor, ayrımcılık yapmıyor, bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki siz isteyin, başarılı olacağınız, muhataplarınızı memnun edecek meslekleri icra edin.

 

Sevgili gençler sizler, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaksınız. Bu büyük ülke, geleceğinizi yaşayacağınız büyük Türkiye’dir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu mesleklerde hepinizin en iyiler olarak görev almasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi.

 

 

Daha sonra okul öğretmenleriyle bir araya gelen Sayın Valimiz;  “Öğretmenlik aşktır, sevdadır, tutkudur. Öğretmenlik mesleğine ben böyle bakılması gerektiğini düşünüyorum. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, milli ve manevi değerlerine bağlı engin bir insan sevgisi ve şefkati, diğer yandan aynı şekilde tüm insanlığa aynı gözle bakan bir milletin mensubuyuz ve böyle bir gençliği karşımızda görmek istiyoruz. Bu neslin yetişmesinde en büyük görev siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir. Görevlerinizde hepinize başarılar dilerim.” Dedi.


30-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-2015

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.