MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Muş İl Genelinde Bayaz Bayrak Alan Okullarımıza Belgelerini Veridi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Muş İl Genelinde Bayaz Bayrak Alan Okullarımıza Belgelerini Veridi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08/06/2015 tarihinden itibaren imzalanarak 4 yıl süreyle uygulamaya konulmuştur. Bu Protokol kapsamında, şartları taşıyan okullara verilecek “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” 3 (üç) yıl geçerli olup, üçüncü yılın sonunda eğitim kurumlarınca yeniden başvuru yapılır, denetim komisyonunca yapılan denetim sonucunda belirtilen kriterleri devam ettirmeyen veya başvuru yapmayan eğitim kurumlarına verilen “Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” geri alınır.

   İlimiz genelinde 66 okulumuz “Beyaz Bayrak” almak için müracaatta bulunmuş,  gerekli şartları yerine getirip, denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanan Muş İl genelindeki 14 okulla 11/01/2016 tarihinde Valimiz Sayın Seddar Yavuz makamında belgeleri törenle verdi.

Törene İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Proje Koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Karakaya, Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Ömer AKMAN ve “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

 Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Beyaz Bayrak” alan Muş Merkez, Prof.Dr. Vahit Özmen Ortaokulu, Tekel Taşoluk İmam Hatip Ortaokulu, TOBB Sosyal Bilimler Lisesi, Çöğürlü İlkokulu, İMKB İlkokulu, Yavuzselim İlk/Ortaokulu, Vali Adil Yazar İlkokulu, Erentürk Öz Şeker Anadolu Lisesi, 100. Yıl Zafer İlkokulu, Sungu Vakıfbank Kız Yatılı Bölge Ortaokulu, Malazgirt İlçesi Şehit Yusuf Ulaş İmam Hatip Lisesi, Varto İlçesi Selçuklu İmam Hatip Ortaokulu ve Leylek İlkokulu, idarecilerini makamında kabul ederek, okul idarecilerini tebrik etti.

Sayın Valimiz burada yaptığı konuşmasında; “Bilindiği üzere; Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe girmişti.

Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla sürdürülecek bu uygulamanın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Söz konusu protokol kapsamında ilimizde 14 okul beyaz bayrak almaya hak kazanmış olup,  eğitim kurumlarımızın temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlanmış, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmuştur.

 

Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızın diğer okullarımıza da örnek olmasını, Muş’un da etrafındaki tüm illere örnek olacak şekilde ilimizdeki tüm okullara Beyaz Bayrak takmayı diliyorum.” dedi. Program “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” teslim edilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.


13-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.