MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UZMAN PSİKOLOG ÖZKAN ŞENOL İLİMİZ İDARECİ, ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLERİNE SEMİNER VERDİ

UZMAN PSİKOLOG ÖZKAN ŞENOL İLİMİZ İDARECİ, ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLERİNE SEMİNER VERDİ

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmenevi konferans salonunda okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere yönelik düzenlenen kişisel gelişim semineri öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından büyük ilgi gördü.

Uzman Psikolog Özkan ŞENOL Muş Merkez Öğretmenevi konferans salonunda, Okul yöneticilerine "Etkili Yöneticilik", Öğretmenlere yönelik "Etkili Öğretmenlik Uygulamaları", Rehberlik Öğretmenlerine yönelik "Rehberlik Servislerinin Sık Karşılaştığı Sorunlar ve Çözümleri", öğrencilerimize "Ergen, Ders Dikkat, Öfke, Stres, Eğitimin Hayatımızdaki Önemi ve Sınav Sürecini Yönetmek" Velilere yönelik "Zor ve Problemli Çocuklarla Problem Çözme Becerisi", ile "Yeni Öğretim Yöntemleri ve Teknikleri" konulu seminler verildi.

8 seans şeklinde gerçekleşen kişisel eğitim seminerine İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Şube Müdürü Murat Çoban, Bayram Güler, İbrahim Tanyeri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Uzman Psikolog Özkan Şenol, Muş merkezde görev yapan öğretmenlere sınıf içi iletişim, çocuklarda öz güven geliştirme, sorun çözme becerisi, çocuk ergen psikolojisi gibi konularda bilgi verdi. Şenol'un kurduğu iletişim ve esprili anlatımı öğretmenlerin büyük beğenisini kazandı. Şenol, kişisel gelişim seminerinde öğrencilerin kişisel gelişim dosyalarının okul müdürlüklerinde düzenli bir şekilde tutulması gerektiği belirterek, "Öğrencilerimize okulumuzu sevdirelim. Onlara hayal kurmayı öğretmemiz lazım. Başarıya ulaşmak için çaba gösterilmesi gerektiğini öğretelim. Yöneticilerimizin empati kurabilmesi, stres ve öfkeyi yönetebilmesi gerekiyor. Bunun yanında okul idarecilerimiz ve rehber öğretmenlerimizin veliler ile iyi bir diyalog halinde olması gerekiyor" dedi.

Konferans, Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından 12.09.2019 tarihinde de Hasköy ve Korkut ilçelerimizde görev yapan idareci ve öğretmenlere yönelikte yapıldı.

13-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.