MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜCRETSİZ SINAVLARA HAZIRLIK KURSLARINA 11 BİN ÖĞRENCİ BAŞVURDU

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan, okullarda ücretsiz olarak üniversite hazırlık kursları açtıklarını belirterek, 11 bin öğrencinin başvurduğunu söyledi.
ÜCRETSİZ SINAVLARA HAZIRLIK KURSLARINA 11 BİN ÖĞRENCİ BAŞVURDU

     Muş İMKB Anadolu Lisesi´nde düzenlenen kursu ziyaret eden Cevdet ARSLAN, yaptığı açıklamada, 160 okulda başlattıkları kurslara, 11 bin öğrencinin başvuruda bulunduğunu belirterek, kurslara katılan 150 öğretmenin ek ders ücreti alacağını kaydetti.

       Üniversiteye hazırlık ve öğrencilerin derslerini destekleyici kursların, ortaokul ve liselerde ders saatleri dışında hafta sonları ve akşam düzenlendiğini aktaran Arslan, Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet tarafından başlatılan program dâhilinde Muş´ta da kurslar düzenlediklerini ifade etti.

      Çocukların daha kaliteli ve iyi eğitim almaları yönünde tüm imkânları seferber ettiklerinin altını çizen Arslan, "Kurs almak isteyenler, bu kurslara ücretsiz olarak katılmakta. Dolayısıyla artık dershaneye gitmek zorunda kalmayacaklar. Zaten önümüzde yıl dershanelerin kapanacağı için bu yıl hazırlık amaçlı kurslar açtık ve başarılı sonuçlar elde ediyoruz" diye konuştu.

 

         Arslan, uygulamanın özellikle Doğu illerinde dershaneye gidemeyen öğrenci ve veliler için bir fırsat olduğunu dile getirdi.

      Kurslara katılan 8. sınıf öğrencisi Nisanur ÖZDEMİR ise kursların maddi durumu iyi olmayan ve dershanelere gidemeyen öğrenciler için çok gerekli olduğuna değinerek, "Bu kurslarla sınavlara çok güzel hazırlanıyoruz" dedi.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.