MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Birincisi Olan Sporcu Öğrencilerden Sayın Valimiz Seddar Yavuz’a Ziyaret

Türkiye Birincisi Olan Sporcu Öğrencilerden Sayın Valimiz Seddar Yavuz’a Ziyaret

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Ankara İl Temsilciliği’nin düzenlediği ‘Atatürk’ü Anma Kros Yarışması’nda dereceye giren Muş Spor Lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali KARTAL, Atletizm Milli Takım Antrenörü Aydın Koçlardan, Spor Lisesi Müdürü Erdal Bingöl Sayın Valimiz Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.

 

Ankara’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros Yarışması’nda ilimizi temsil eden atletler hem ferdi hem de takım halinde Türkiye birincisi oldu. Kızlar takım olarak Türkiye birincisi olurken,  atletlerden Emine Akbingöl ferdi Türkiye 1. si oldu. Yarışmada, erkekler takımının ise Türkiye 3.sü oldu.

 

Önce İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’ı ziyaret eden sporcuları, İl Müdürümüz tebrik ederek başarılar diledi. İnşallah İlimize bir spor lisesi kazandırarak spor alanında daha iyi çalışmalar yapacağız dedi.

 

Sayın Valimiz Seddar Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başarılı sporcuları tek, tek tebrik eden Sayın Valimiz Seddar Yavuz; Başarının sırrı çok çalışmaktır. Atatürk’ün bizlere armağan ettiği, en büyük mirasım dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yaşatmak ve geliştirmek en büyük arzumuzdur. Sevgili gençler gelecekte bu emaneti sizler devralacaksınız. Onu yüceltecek olan nesil aklı başında, sağlıklı bireyler olmalıdır. Sizler önce kendinize sonra ailenize ve Devletinize faydalı olacak nesiller olacaksınız. 

 

 

Bu vesileyle Muş´umuzu başarıyla temsil eden sporcularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.  Gençlerimize imkânlar dâhilinde her türlü desteği vereceğiz.” Dedi. 


111111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.