MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muş Alparslan Üniversitesi İş Birliği İle Hayata Geçiyor.

TÜBİTAK Projeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muş Alparslan Üniversitesi İş Birliği İle Hayata Geçiyor.

Muş Alparslan Üniversitesi ve Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projelerinde ortak çalışmalar yürütmek adına Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin tarafından iş birliği protokolleri imzalandı. 5 Aralık Perşembe günü rektörlük binasında imzalanan protokoller sonucu Muş Alparslan Üniversitesi ve Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (MUŞ BİLSEM) ile iş birliği içinde çalışacak.

 

Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmaları amacıyla faaliyet gösteren yarı zamanlı destek eğitim kurumları olan Muş Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (MUŞ BİLSEM) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Üniversitemiz adına Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'ın, Muş Milli Eğitim Müdürlüğü adına ise Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin'in imzaladığı protokol kapsamında Muş BİLSEM 'de eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin gelişimini sağlamak ve faydalı model, tasarım ve ürün bilinci oluşturmak adına yürütülecek faaliyetlerde ortak hareket edilecek.

 

"Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı"

TÜBİTAK 4004 Protokolüne göre "Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı" kapsamında hazırlanan "Bilsemle Öğren, Doğada Kullan; Doğayla Yaşa, Mutlu Yaşa" adlı projede de ortak çalışmalar yürütülecek. Üniversitemiz adına rektör yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ'ın, Muş Milli Eğitim Müdürlüğü adına Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin'in ve proje yürütücüsü olarak Mehmet Nuri Uçar'ın imzaladığı protokol kapsamında şehir hayatında büyüdüğü için doğadan ve doğadaki yaşamdan uzak kalan çocuklara yönelik gerçekleştirilecek etkinlikte iş birliği içinde çalışılacak. Bu kapsamda 8-11 Haziran 2020 tarihlerinde Muş Alparslan Üniversitesinde Ortaokul (5-6-7. sınıf) öğrencilerine yönelik bir etkinlik gerçekleştirilecek. Öğrencilerin doğayla iç içe bir deneyim yaşayabilmeleri amacıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikte Muş Alparslan Üniversitesinde uygun olan alanlarda doğa ile ilgili etkinliklerin yapılması ve Üniversite yerleşkesinin tanıtılması çalışmalarında gerekli kolaylığı sağlayacak.

 

            "Bilim Şenlikleri Destekleme Programı"

Muş Alparslan Üniversitesinde ve Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan bir diğer protokol ise "TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı" kapsamında hazırlanan "Üniversiteliler ile Bilim Yolculuğu" adlı proje oldu. Muş Alparslan Üniversitesi adına rektör yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ'ın, Milli Eğitim Müdürlüğü adına Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin'in ve proje yürütücüsü olarak Birsen Geçer'in imzaladığı protokol kapsamında Eğitim Fakültesinde "Bilim Şenliği ve Ödül Töreni" düzenlenecek. Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Ekim 2020 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte Muş Alparslan Üniversitesinde salon desteği, yemekhane hizmeti ve tanıtım faaliyetleri konusunda destek sağlayacak.

10-12-201910-12-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.