MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde Devamsızlığın Azaltılması ve Okula Devam Oranlarının Arttırılması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Temel Eğitimde Devamsızlığın Azaltılması ve Okula Devam Oranlarının Arttırılması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

 

Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç başkanlığında “Okul Öncesi Eğitimin Önemi, Temel Eğitimde Devamsızlığın Azaltılması, Devamsızlığın Nedenleri, Çözüm Önerileri ve Okula Devam Oranlarının Arttırılması” ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç, Şube Müdürü Hasan Ekinci ve Uzman Yardımcısı Burcu Erdoğan, ilkönce program kapsamında Muş Merkezde Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokulları ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri ile toplantı yaptılar.

Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda Yapılan Toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, MEB Temel Eğitim Erken Çocukluk Eğitimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tuncay Morkoç, Şube Müdürü Hasan Ekinci, Uzman Yardımcısı Burcu Erdoğan, Milli Eğim Şube Müdürü Murat Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Eğitimin temel şartının sürdürülebilirlik olduğunu, Eğitim ve Öğretimin olmazsa olmazı okula devam olduğunu belirterek, Muş İlimizde öğrenciler eğitim öğretim yılı içinde okula hem sürekli hem de ara, ara devamsızlıklar yapıyor. Biz bu öğrencilerin okula devamsızlıklarını sonlandırmak için el birliği ile mücadele edeceğiz. Bu konuda gayretli olacağız, bu anlamda çocuklarımızı okula kazandırmak için çalışmalarımız devam edecek. Aynı şekilde okula kazandırdığımız öğrencilerimizi de okullara sürekli devamını sağlamalıyız dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan MEB Temel Eğitim Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç; Her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim alması hedefi kapsamında Okul öncesi eğitimde erişimin ve niteliğin arttırılması ve özellikle dezavantajlı bölgelerde bulunan çocukların eğitime erişiminin sağlanması, farklı eğitim modellerinin uygulanabilirliğinin değerlendirilmesi ve gerekli planlamaların yapılması için “Okul Öncesi Eğitimin Önemi, Temel Eğitimde Devamsızlığın Azaltılması, Devamsızlığın Nedenleri, Çözüm Önerileri ve Okula Devam Oranlarının Arttırılması” konusunda bilgilendirme yaptı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün görev alanına giren diğer konularda da il, ilçe ve okul yöneticilerinin sorularını yanıtlayarak, fikir alışverişinde bulunuldu.

 

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.