MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPOR LİSESİNİN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ SAYIN VALİMİZ SEDDAR YAVUZ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

SPOR LİSESİNİN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ SAYIN VALİMİZ SEDDAR YAVUZ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Liseler arası Türkiye Kros Şampiyonası Genç Kızlar ve Erkekler Kategorisinde Türkiye ikincisi olan ve Liseler arası Türkiye Kayak Şampiyonasında Genç Kızlar Kategorisinde Türkiye ikincisi, Genç Erkekler Kategorisinde Türkiye Üçüncüsü olan Muş Spor Lisesi Kros ve kayak Takımları ve Okul Müdürü Erdal Bingöl, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş Valisi Seddar Yavuz’u makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz Seddar Yavuz; Yerel yarışmalarda İlimizi, Uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil eden  aynı zamanda Muş Spor Lisesi öğrencisi olan  başarılı gençler ödüllendirildi.

 

Dereceye giren Muş Spor Lisesi öğrencisi olan sporcular, farklı branşlarda ilimizde gösterdikleri başarıları Ülke genelinde de göstererek bir kısmı Milli Sporcu Unvanı’nı almış, bir kısmı ise Ülkemizi Yurt dışında da temsil etmişlerdir.

 

Valilik Toplantı Salonunda sporcularla ve hocaları ile bir araya gelen Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Sevgili gençler öncelikle hepinizi tebrik ediyor, kutluyorum. Türkiye şampiyonasında, uluslararası yarışmalarda Al Yıldızlı Al Bayrağımızı temsil etmeniz; 79 milyonu temsil etmeniz bizim için ayrıca bir sevinç ve gurur kaynağı olmuştur. Çünkü bu herkese nasip olmayacak özelliklerdir. Hepinizin alınlarından öpüyor, tebrik ediyor, kutluyorum. Valilik olarak da her daim sizlerin yanında olduğumuzu, sizleri desteklediğimizi bilmenizi isterim.

             

Spor aslında kolay gibi görünen ama zor bir uğraştır. Disiplinli çalışmayı gerektiren, yenilmeyi de hazmetmeyi öğreten dolayısıyla kişileri olgunlaştıran bir uğraştır. Sporun aslında ahlaken de insanları geliştirdiğini düşünen biri olarak bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, yetişkinlerimizin bir spor dalı ile ilgilenmelerini can-ı gönülden arzu ediyorum.

 

Özellikle Spor Lisemizin genç sporcuların yeteneklerini geliştirmesi bakımından önemli bir katkı sunduğunu ifade etmek isterim. Spor Lisesinde görev yapan her branşta emek sarf eden hocalarımıza da içtenlikle teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Nisan ayında Macaristan’da yapılacak Okullar arası Dünya Kros şampiyonasına katılacak sporculara da şimdiden başarılar diliyorum.

 

Program sporculara ödüllerinin verilmesinin ardından, Sayın Valimizin sporcularla toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

 

 


14-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.