MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şimdi Düşünme Zamanı

Şimdi Düşünme Zamanı

Teknoloji Tasarım Dersinde öğrencilerin oluşturdukları ürünlerin sergilenerek, gözlem, sorgulama, araştırma değerlendirme ve kendilerine olan güven duygularını geliştirmek amacıyla Bakanlığımız ile Türk Patent Enstitüsü arasında imzalanan protokol doğrultusunda 23-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak sergiye katılmak üzere 27-28 Nisan 2015’de Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan değerlendirmede komisyon marifetiyle iki eser seçilmiştir.

Birinci seçilen eser Malazgirt İlçesi Alparslan Kız YBO’nun TV Kontrol Projesi olmuştur. Bu eser çocuklar televizyona yakından bakmasın projesi olup projede iki seansör bulunmaktadır. Birinci seansör televizyona belli mesafe yaklaşılınca televizyona fazla yaklaşmayın , Televizyon kapanacaktır . Uyarıyı dinlemeyen çocuk biraz daha yaklaşınca ikinci seansör devreye giriyor ve televizyon kapanıyor.

 

İkinci seçilen eser Parmak Okuyuculu Sınıf Yoklama Projesi olup projede öğrencilerin masaları üstünde parmak okuyucu sistem ve öğretmen ve müdür yardımcılarının masaları üzerinde ekran bulunmaktadır. Bu proje ile Öğrencilerin hangi sınıfta olduğunu görebilme imkanı sağlanacaktır.


                                                                                                                         Mahmut Baskın

 

                                                                                                                  İl Milli Eğitim Şube Müdürü333333

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.