MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

Muş’ta 26/03/2016 Cumartesi günü,  Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda okul servisi taşımacılığı yapan şoförlere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle okul servisi taşımacılığı yapan şoförlere trafikte ne yapmaları, genel trafik kuralları ve en önemlisi de can güvenliği konusunda eğitim mahiyetinde bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif TURAN, İl Emniyet Müdürlüğü yetkilisi Haluk Bahadır Güneş, İl Jandarma Trafik Kısım Komutanı Cemal Adıgüzel, firma temsilcileri ve servis şoförleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, servis şoförlerinin öğrencileri taşıma konusunda insani sorumluluklarının olduğunu, Devletin hiçbir çocuk eğitim dışında kalmaması için böyle imkânlar verdiğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü  Arslan, “Bizler kamu kurum ve iş veren olarak sizlerde iş yapan olarak birinci derecede aldığımız ücreti hak etmeliyiz. İkinci derecede insanı sorumluluğumuz var. Üçüncü derecede inanıyorum ki sizlerinde çocukları var ve mutlaka birçoğunuz da velisi sizsiniz. Kendi çocuğumuza nasıl hassas davranıyorsak bu çocuklarımıza da böyle hassas davranmamız gerektiğini ve bu çocuklarımızın eğitimini etkileyecek olumsuz davranışlardan kaçınmamız gerekir. Çocuklarımızın eğitiminden her birim sorumludur” dedi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Servis şoförlerinin hal ve hareketlerinin, öğrencileri büyük ölçüde etkilediğini, “bazı müzikler vardır insanların moral ve motivasyonunu bozar. Dolayısıyla sizler hem yasal anlamda, hem vicdanı anlamda, hem insani anlamda, hem de bir veli olarak sorumlusunuz. Bu anlamda mutlaka gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum. Biz zaten yasal anlamda şikâyet ve sıkıntı olduğu zaman gerekeni yapıyoruz. Görmediğimiz zamanda da vebalini siz çekeceksiniz çünkü işini düzgün yapmayan kişinin hangi meslekte olursa olsun eninde sonunda iflas eder. Bunun çok sayıda örnekleri vardır. Çünkü burada her çocuğun hakkı vardır” dedi.

 


            Daha sonra Emniyet ve Jandarma görevlileri tarafından, servis şoförlerine taşıma ile ilgili uyulması gereken kurallar, araçların durumları, taşıma kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlar genel trafik kuralları ve en önemlisi de can güvenliği hakkında uyarılar yapıldı.

 

28-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.