MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Davut Karaçam İHL de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

Şehit Davut Karaçam İHL de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

Muş Merkez Şehit Davut Karaçam İmam Hatip Lisesinde 15 Temmuz Şehitlerini anma programı düzenlendi. Programa Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Okul Müdürü, Müdür Yardımcıları, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

15 Temmuz 2016 kalkışmasında da bu vatanın bütünlüğünü korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi, düzenlediğimiz program ile andık. Programımız şehitlerimizin ruhları için okunan aşrı şerif ile başladı. Daha sonra 15 Temmuz şehitlerinden biri olan, okula da adı  verilen şehit Davut karaçamın hayatının kısa bir sunumu yapıldı.  

Daha sonra programda bir konuşma yapan Muş Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet Arslan; Vatanın bütünlüğünden ve kutsallığından bahsederek, 15 Temmuz gecesi yaşananların ülkemizin kaderini nasıl etkilediğini anlattı. Milli Eğitim Müdürü Arslan; “Sevgili öğrenciler cemaat olmak İslam toplumunda önem arz etmektedir. Fakat bu bizi cemaatçi olmaya sürüklememelidir.  Her daim bulunduğumuz ortamda akli melekelerimizi kullanmaya önem göstermemiz gerekir dedi. Birey olarak aklımızı kullanıp başkalarının emrine uymayıp kendi ayakları üzerinde duran, sağlam iradeye sahip olmalıyız. Bizim dinimiz Allahın emirleri, Peygamberin sünneti dışında vesayetçi akılları kabul etmemektedir. Bugün ülkemiz üzerinde FETÖ, bölücü terör örgütü, PKK, DAEŞ vs. örgütler iradesi zayıf olan insanları kandırıp kullanmaktadırlar. Hem kendimize hem neslimize sahip çıkmalıyız dedi.  

Program 15 Temmuz Şehitleri için yazılan “Otuz Kuş” adlı şiirin okunması ile son buldu.


18-10-201618-10-201618-10-201618-10-2016

 

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.