MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Seddar YAVUZ Fen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Sayın Valimiz Seddar YAVUZ Fen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Sayın Valimiz Seddar Yavuz, ilimizin başarılı okulları arasında yer alan ve çeşitli yarışmalarda dereceler elde eden Muş Fen Lisesini ziyaret etti.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke ve Fen Lisesi Müdürü Şerafettin Yıldız tarafından okul girişinde karşılanan Sayın Valimiz Seddar Yavuz derslikleri, spor salonunu, inşaat çalışmalarını inceledi. Okul hakkında Fen Lisesi Müdürü’nden bilgi alan ve okulun çeşitli yarışmalarda elde ettiği Türkiye derecelerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Sayın Valimiz Seddar Yavuz, okul öğretmenleriyle de bir toplantı yaptı. Muş il ve ilçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade eden Sayın Valimiz Seddar Yavuz “Eğitim ve öğretim, vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Eğitim altyapısını ve fiziki şartları tamamlamak bir şekilde mümkün. Bina yaparsınız, bina kiralarsınız, ancak, insan unsuru, üzerinde daha titizlikle durmamız gereken bir konu. Heyecanını kaybetmemiş idealist öğretmenlerle Türkiye’nin geleceğini inşa edebiliriz, öğrencilerimize bu düşüncemizi aktarmamız, başarılı öğrenciyi değerlerimizle de donatmalı, medeniyet hissiyatı gelişmiş nesiller yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın başarılı olması, hem ailelerinin hem bizim dolayısıyla ülkemizin meselesidir. Gençlerimiz buralarda yetişirken, şimdiden bir şeylerin farkında olmalılar. Çocuklarımızı bilgiyle donatırken gelecek öngörüsü de olan fertler haline getirebilmeliyiz” dedi.

Meslek seçiminde okul ve aile faktörüne de değinen Sayın Valimiz “Bizim istediğimiz mesleklerden ziyade çocuklarımızın severek yapabilecekleri, kendilerine ve memleketine faydalı olabilecekleri işleri yapmaları daha önemli. Sadece maddi getirisi için değil, insanımıza fayda sağlamak, hayır duası almak da öncelikli prensiplerimiz olmalıdır. Gençlerimizin her şeyden önce iyi insan olmalarını, faydalı insan olmalarını, başarılı birer fert olmalarını sağlamalıyız” Dedi.

 

Öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından öğrencilerle bir araya gelen Sayın Valimiz Seddar Yavuz Mülki İdare Amirliği mesleğiyle ilgili bilgilerini öğrenciler ile paylaştı. Hali hazırda Osmaniye Valisinin Bulanıklı, Isparta Valisinin Vartolu olmasını örnek veren Sayın Valimiz; “Görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına mevki verirken memleketine, etnik kökenine bakmıyor, ayrımcılık yapmıyor, bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki siz isteyin, başarılı olacağınız, muhataplarınızı memnun edecek meslekleri icra edin.” Dedi.

 

 

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Öğretmenlerimiz ve ailenizle başarıya giden yolda işbirliği yapmalı, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. İyi bir okulda iyi imkânlara sahipsiniz, bunun farkında olmalısınız. Başarılarınız bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaksınız, bu büyük ülke sizin geleceğinizi yaşayacağınız büyük Türkiye’dir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu mesleklerde hepinizin en iyiler olarak görev almasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi.


1111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.