MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ, MUŞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE HİTAP ETTİ

SAYIN VALİMİZ, MUŞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE HİTAP ETTİ

Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Muş Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle kariyer günleri çerçevesinde bir araya gelerek tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundu.

Sayın Valimiz Seddar Yavuz’u Muş Anadolu Lisesi ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş Anadolu Lisesi Müdürü Kasım Gür ve okul idarecileri tarafından karşılandı. Sayın Valimiz Seddar Yavuz Okulun Konferans Salonunda öğrencilere hitap etti.

Sayın Valimiz Seddar Yavuz konuşmasında; “Sevgili gençler insan kendi kapasitesini ve potansiyelini iyi bilmelidir. Bunları keşfederek kendinize yön çizmelisiniz. Hangi mesleği yapabileceğinizi araştırın.

Ben inanıyorum ki bu salonda doktorluk, mühendislik, hâkimlik, savcılık, öğretmenlik yapacak; iyi insan, iyi vatandaş olacak çok sayıda gencimiz var.

Kıymetli gençler başta kendinize, sonra ailenize, vatanınıza ve milletinize faydalı insanlar olarak hizmet etmek hedefiniz olsun. Hepinize derslerinizde ve hayatlarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

 

Öğrencilere Mülki İdari Amirliği mesleği hakkında da bilgi veren Sayın Valimiz daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı. Öğrencilere hitap ettikten sonra okul idareci ve öğretmenleriyle de bir araya gelen Sayın Valimiz; “Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz sizlerden gençlerimize ve çocuklarımıza hayatları boyunca rehber olabilecek paradigma listeleri hazırlanmalarında yardımcı olmanızı rica ediyorum. Sizlere öğrencilerinizle birlikte başarılar diliyorum.” dedi.


05-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.