MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ, 100.YIL ZAFER İLKOKULUNDA EĞİTİM GÖREN SURİYELİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

SAYIN VALİMİZ, 100.YIL ZAFER İLKOKULUNDA EĞİTİM GÖREN SURİYELİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Sayın Valimiz Seddar Yavuz Muş Merkez 100.Yıl Zafer İlkokulunda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencileri ziyaret etti.

 

Sayın Valimiz Seddar Yavuz’u 100.Yıl Zafer İlkokulunda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencileri ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Fatih Işık, 100.Yıl Zafer İlkokulu Müdürü Süleyman Yakın eşlik etti.

 

 

Çocuklarla yakından ilgilenen, Sayın Valimiz Seddar Yavuz, “Sevgili arkadaşlar, İlimizde misafir ettiğimiz Suriyeli ailelerin okula giden çocukları var. Bugün bu öğrenci kardeşlerimizle bir araya geldik. Bizim kadim medeniyetimizin en önemli özelliği zulümden kaçan ve zulme uğrayan her kim olursa olsun tarih boyunca onlara kapılarını açmasıdır. Bizi biz yapan ve bizi büyük bir imparatorluğa sahip kılan zihniyet ve anlayış da budur. 18 Aralık Dünyada Göçmenler Günü olarak kutlanıyor. Medeni dünya kararmış vicdanlarının sesini bastırmak için sadece bir günde göç olgunu gündeme getirirken, bizler sahip olduğumuz Kadim Medeniyetimizin ve inancımızın gereği olarak tarih boyunca her zaman mazlum ve mağdurun yanında yer aldık, almaya devam ediyoruz.

 

İç savaş ve terör gibi nedenlerle ülkemize Suriye’den ve başka komşu ülkelerden gelen kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimizin ülkemizde kaldığı süre içerisinde eğitilmesi, toplumumuzla entegrasyonunun sağlanması, kültürümüzü öğrenmeleri, daha da önemlisi kendilerini geliştirebilmeleri bakımından Devlet olarak her türlü tedbiri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz.

 

Bütün dünyanın zulme seyirci kaldığı ve zulümden kaçanlara kapılarını kapattığı, hatta göçmenleri ölüme terk ettiği dönemde Türkiye bir kez daha mazluma ve mağdura kapılarını açtı. Bu gün bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyüklüğünü, ön görülüğünü, yüceliğini görmüş olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.” Dedi.

 

 

Öğretmenlerle de bir araya gelen Sayın Valimiz daha sonra öğrencilere kırtasiye malzemesi ve oyuncak dağıttı.  Minik misafirlerimizle toplu hatıra fotoğrafı çektiren Sayın Valimiz, programına devam etmek üzere okuldan ayrıldı. 


20-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.