MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAMPİYON MUŞ SPOR LİSESİ KROS TAKIMINDAN,MÜDÜRÜMÜZE VE VALİMİZ BÜYÜKERSOY’A ZİYARET

ŞAMPİYON MUŞ SPOR LİSESİ KROS TAKIMINDAN,MÜDÜRÜMÜZE VE VALİMİZ BÜYÜKERSOY’A ZİYARET

1 Mart 2015 Pazar günü Diyarbakır İlinde düzenlenen Liseler arası Türkiye Kros Şampiyonası Genç Kızlar Kategorisinde Türkiye birincisi olan Muş Spor Lisesi Kros Takımı ve Okul Müdürü Cesim TEMURÇİN ile Müdür Yardımcısı, Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN ziyarettettiler, ziyaretten memnuniyetini dile getiren Müdürümüz öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, öğrencileri altınla ödüllendirdi. Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN ile Muş Valisi Vedat BÜYÜKERSOY’u makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Büyükersoy, Muş Spor Lisesi Kros Takımını başarılarından dolayı tebrik etti. Şampiyonları makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Büyükersoy, öğrencilerin bu başarıyı sadece sporda değil, eğitimlerinde ve yaşamlarında da sürdürmesi dilediğinde bulundu. 1 Mart 2015 Pazar günü Diyarbakır’da yapılan şampiyonada başarılı olanMuş Spor Lisesi Kros Takımı Genç Kızlar Kategorisi 3.000 m de, Emine AKBİNGÖL, Derya KUNUR, Hasret URNEK, Hamdiye GÜVEN, Bahar GÖK, Mehtap ALTUNadlı öğrencileri tek tek tebrik eden, Vali Büyükersoy, Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut KARAKAYA ve Spor Lisesi Müdürü Cesim TEMURÇİN, Müdür Yardımcısı Fatih MİRZE’ye çalışmalarından dolayı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür etti.Türkiye şampiyonluğunu Muş’a getiren öğrencilerin herkesi gururlandırdığını söyledi.

         Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yaygın Eğitim Faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi için Beden Eğitimi ve Sporun önemine vurgu yapan Vali Büyükersoy, “Spor, ferdin beden ve ruh sağlığının gelişmesinin yanında, belli kurallara göre rekabet ölçüleri içinde mücadele etme, heyecan duyma, yarışma, yarışmada üstün gelme zamanını içerir” dedi. Ziyaretin sonunda Vali Büyükersoy, öğrencilere başarılarından dolayı çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi ve makamından uğurladı.

21

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.