MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROBOTLAR YARIŞMAYA HAZIR

ROBOTLAR YARIŞMAYA HAZIR

         Muş Bilim ve Sanat Merkezimiz bu yıl yaptıkları çalışmalarla göz dolduruyor. Yoğun proje çalışması yapmakta olan Bilim Sanat Merkezini, Milli Eğitim Müdürü  Cevdet ARSLAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Mahmut KARAKAYA, Milli Eğitim Şube Müdürü  Bayram GÜLER, ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Milli Eğitimi Müdürü Cevdet ARSLAN, Muş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Murat TAŞDEMİR’den kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı. ARSLAN, Robot Kulübü, Bilim ve Sanat Sınıflarında öğrencilerle sohbet etti. Uluslararası robot yarışmasına katılan öğrencilerin çalışmalarını izledi.

       Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmek, işbirliği içinde çalışmak ve kendilerini yarışma ortamından soyutlayarak en iyi şekilde geliştirmelerini amaçlayan, yurt dışında FIRST LEGO League (FLL) ismiyle bilinen özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde, toplumsal anlamı olan, çözümler üreten bir gençlik yetişmesi için vitamin görevi gören bu turnuvaya bu yıl ilk defa katılacak “Muş Bilim ve Sanat Merkezi” ne başarılar diledi. Projelerinin yanında tasarladıkları robotlarla da mücadele verecek gençlerimiz hem eğlenecek hem de araştırma yapmayı öğrenecekler dedi. Öğrencilere bilgilerini robotik uygulamayla pekiştirme ve gerçek hayatta kullanma imkânı veren ve 28 Şubat – 1 Mart tarihlerinde Ankara ilinde düzenlenecek olan etkinliğe Muş ilinden ilk kez Muş Bilim ve Sanat Merkezi de katılacaktır. 11. Sezonunda “Senin Dünyan – Senin Sınıfın” temasıyla gerçekleşecek olan turnuvada Genç Bilim Kahramanlarından nasıl bir eğitim istedikleri sorulmakta ve buna yönelik bir proje istenildiği, Türkiye’nin çeşitli illerinden 200’ e yakın takımın katıldığı yarışma etkinliğine katılmak için, Muş Bilim ve Sanat Merkezinden öğretmenler de Ankara’da eğitim almış ve Muş ilinde öncü olmuşlardır. ARSLAN, Muş Bilim ve Sanat Merkezindeki bu çalışmalardan dolayı okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenlere teşekkür ederek ayrıldı.

 

2222222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.