MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Pembe Aslında Siyahtır” İsimli Tiyatro Oyunu Beğenildi

“Pembe Aslında Siyahtır” İsimli Tiyatro Oyunu Beğenildi

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen öğrencilere yönelik “Pembe aslında siyahtır” adlı tiyatro gösterisi izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muş Öğretmenevi Konferans Salonu´nda Ortaöğretim ve Ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik zararlı alışkanlıkların topluma, aileye ve bireye olumsuz etkilerini konu edinen "Pembe Aslında Siyahtır" isimli tiyatro gösterisi sergilendi.

           Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN öğrencilere sosyal, kültürel faaliyetlerin çok önemli olduğunu belirti. Ortaöğretim ve Ortaokul öğrencilerine yönelik Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda zararlı alışkanlıkların anlatıldığı, “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu, 4 seans olmak üzere toplam 2000 öğrencimiz izledi. Tiyatro İstanbul Adım Tiyatrosu ekibi tarafından sergilendi. Tek perde şeklinde oynanan oyunu katılımcılar ilgiyle izledi. Tiyatro oyununda fakir bir ailenin oğlu ile zengin bir aile kızının düştüğü kötü durum sergilendi. Oyunda zengin ailenin çocuğuna olan ilgisizliği; fakir aile çocuğunun ise kötü alışkanlıklara özenmesi ve merak etmesi ile ailelere yapılan eziyetler canlandırıldı. Öğrencilere zararlı alışkanlıklar anlatıldı. Milli Eğitim Müdürü Arslan, bu Tiyatronun sergilenmesinde destek olan Sayın Valimiz Vedat BÜYÜKERSOY’a teşekkür ederim dedi.

 

Tiyatronun sonunda kısa bir konuşma yapan Adım Tiyatrosu oyuncusu Yaşar Aydınoğlu, “Pembe Aslında Siyahtır” oyununun gençliğe toz pembe olarak sunulan uyuşturucunun çok zararlı olduğunu, bu yüzden çevrelerinden uyuşturucu kullanan ya da satan birilerini gördüklerinde polis veya Jandarmaya bildirmeleri gerektiği konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.