MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Öğrencilerine Yönelik II. Deneme Sınavını Yaptık

Ortaokul Öğrencilerine Yönelik II. Deneme Sınavını Yaptık

Muş İl genelinde İlkokul 4.sınıf ve Ortaokul öğrencilerine yönelik İl geneli II. deneme sınavı da yapıldı. Bu sınavlarla öğrencilerimizin başarı düzeylerinin tespiti amaçlanmıştır.

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; İlimiz genelinde İlkokul 4. Sınıf ve Ortaokul 5,6,7 ve 8 sınıf öğrencilerimize yönelik II. deneme sınavı yapıldı. 29/12/2015 tarihinde iki oturum halinde yapılan sınava İl genelinde 42.386 öğrenci katıldı. Yapılan bu deneme sınavları ile tüm öğrencilerimizin seviye tespitlerini ölçmek ve sınav deneyimi kazandırmak amacıyla genel deneme sınavı yapılmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılı içinde dört defa düzenli olarak yapılacak olan bu sınavlarla öğrencilerimizin akademik eğitim ve değerler eğitiminde genel başarı düzeylerinin tespiti, sınav deneyimi kazanmaları ve merkezi sistem sınavlarına bir ön hazırlık olması amaçlanmaktadır dedi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Deneme sınavlarının amacı, bir dönemin bütün konularını tarayan bir sınavla öğrencinin akademik gelişimi takip etmek, her bir eğitim – öğretim döneminde öğretilmesi planlanmış olan kazanımlardan hangilerinin tam olarak öğrenilmiş, hangilerinin tam olarak öğrenilmemiş olduğunun izlenmesi ve neden öğrenilemediğinin ortaya çıkarılması, sınav sonuçlarına göre öğrencilerin konuları tekrar etmesi ve konuları pekiştirmesi, dönem boyunca müfredat kapsamında işlenen konuların taranarak pekiştirilmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır dedi.

 

 

30-12-201530-12-2015

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.