MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ MODELİNDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİ TANITMA VE YÖNLENDİRME FAALİYETLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ MODELİNDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİ TANITMA VE YÖNLENDİRME FAALİYETLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

Muş merkez ortaokullarında görev yapan rehber öğretmenlere ortaöğretime geçiş modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi tanıtma ve yönlendirme faaliyetleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Muş İMKB Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik, Merkez Ortaokullarda görev yapan Rehber Öğretmenler katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZÇELİK mesleki eğitim tanıtımlarının ve öğrenci bilgilendirmesinin doğru ve etkili bir şekilde yapılmasının önemini belirtti. Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin yetenek, ilgi ve kişilik özellikleri dikkate alınarak mesleki rehberlik çalışmalarının yapılması gerektiğini, bakanlığımızca mesleki eğitime erişim imkânlarının arttırıldığını ve bu doğrultuda ortaöğretimde mesleki ve teknik eğitim payının %60’lara çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.

Ortaöğretime geçiş sisteminin değişmesiyle birlikte öğrencilerimiz istekleri doğrultusunda adrese dayalı yerleştirme ile mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını daha fazla tercih edilebilir hale geldi, bu yüzden bu konuda tanıtım ve yönlendirme çalışmalarına ihtiyaç duyuluyor dedi. Bu ihtiyacı karşılamak için hazırlanan 2018 Mart, Nisan, Mayıs aylarını kapsayan Ortaöğretime Geçiş Modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtım ve Yönlendirilmesi Çalışma Takviminde yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili rehber öğretmenlere bilgi verildi. 

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZÇELİK rehber öğretmenlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

 

06-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.