MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orta Öğretim Daire Başkanı Yaşar Koçak Başkanlığında Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Orta Öğretim Daire Başkanı Yaşar Koçak Başkanlığında Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

Muş Öğretmenevi Toplantı salonunda, Ortaöğretim Daire Başkanı Yaşar Koçak başkanlığında Ortaöğretim değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Ortaöğretim Daire Başkanı Yaşar Koçak, Milli Eğitim Müdürü Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Şube Müdürü Yusuf Küçük, Uzman Şube Müdürü Emine AKINCI, İlçe Müdürlerimiz ve Eğitim-Öğretime bakan Şube Müdürlerimiz, Ortaöğretim, Din Öğretimi ve Mesleki Teknik Eğitime bağlı okul müdürleri katıldı.

            Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yaşar KOÇAK başkanlığında Muş İl genelinde bulunan Ortaöğretimde “Devamsızlık ve Okullaşma Oranları” konusunda öğrencilerin okula devam oranlarının arttırılması için Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler ile ilgili, öğrenci devamsızlığının azaltılması ve okul terkinin önlenmesine yönelik çalışmalar ile ilgili konular görüşüldü.

            Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yaşar KOÇAK; Eğitim öğretimde oluşan sıkıntıların, öğrenci devamsızlıklarının, okul terklerinin il yöneticileri ve okul müdürlerinin çabaları ile aşılabileceğini söyleyerek, öğrencilerin okula devam etmeleri için gerekli hassasiyetin gösterilmesi, okul idareleri ve öğrenci velilerinin ortak hareket etmeleri gerektiğini dile getirdi.

 

            Toplantı daha sonra İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve bakanlık yetkililerince soru cevap şeklinde yapılan değerlendirme sonunda toplantı sona erdi.

 

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.