MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazar Seferberliği ( Acil ve Günlüdür )

Okuryazar Seferberliği ( Acil ve Günlüdür )

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde, okuryazarlık seferberliği kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1.Kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi, okullara gönderdiğimiz ilgi yazılarla istenmişti ; fakat aldığımız bilgiler doğrultusunda merkez, belde ve köy okullarında (ilkokul, ortaokul ve lise) gereken hassasiyetin gösterilmediği görülmüştür. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşi, Bakanlık, Valilik ve Okuryazar Komisyonu tarafından bu çalışmanın çok önemsendiği ve yapılacak çalışmaların bir rapor şeklinde okullardan istenerek ilgili işlem takvimi doğrultusunda bakanlığımıza gönderilecektir.

Gereğini bilgilerinize önemle rica ederim.

 

Metin İLCİ

Milli Eğitim Müdürü

 

İRTİBAT

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

ADRES

Hürriyet Mahallesi Ceylan AVM Arkası

Eski Öğretmen Evi  Merkez/Muş

Telefon: 0436 212 10 42

Cep No: 0531 732 61 33 ( Vedat BEYAZDUMAN HEM Okul Müdürü )

 

NOT: Okullara ( okuryazarlık seferberliği ) gönderdiğimiz yazıların okunması ve yazılara göre hareket edilmesi önemlidir. İlgili konu ayrıca Müdürlüğümüz mus.meb.gov.tr/duyurular kısmında “ okuryazarlık Seferberliği, okuryazarlık Seferberliği  2, okuryazarlık Seferberliği  3“ konu başlıklarıyla daha önceden yayımlanmıştır.

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.