MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ MUŞ İL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI SAYIN VALİMİZ BAŞKANLIĞINDA DÜZENLENDİ

OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ MUŞ İL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI SAYIN VALİMİZ BAŞKANLIĞINDA DÜZENLENDİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde yürütülecek olan “okuryazarlık seferberliği” İl Seferberlik Yürütme Kurulu toplantısı Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbari Aksoy, İl Müftüsü Alettin Bozkurt, Muş Kızılay Şube Başkanı Cengiz Koç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman, muhtarlar, kanaat önderleri, paydaş kurum müdürleri ile basın mensupları katıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından yapılan bilgilendirme konuşmasında, okuryazarlık seferberliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018/4 Sayılı Genelgesine istinaden tüm okullarda komisyon kurulacağı ve her okulun eğitim bölgesinde tarama yapacağı, tespit edilen vatandaşlara Halk Eğitim Merkezleri işbirliği ile eğitim verileceği bilgisi paylaşıldı. Programda bir konuşma yapan Sayın Valimiz Aziz Yıldırım şunları söyledi.

 

“Değerli katılımcılar,  hepimiz okuma-yazma bilmeyen kalmasın arzu ediyoruz. Onun için böyle bir faaliyeti bizde Muş’ta başlattık. Okuryazarlık seferberliği resmi olarak 5 Mart’ta başlayacak ama biz şimdiden kurslarımızı açtık ve kurslara katılan vatandaşlarımız ile devam ettiriyoruz. Arzu ediyoruz ki sizler çevrenizde bulunanlara erişmek suretiyle bu okuma yazma kampanyasına katılım yüksek olsun. Bugünün dünyasında okuma yazma bilmemek insanları bir adım geride bırakıyor. Ülke içinde Türkiye’nin Ülke dışında da Dünya’nın da neresine gidilirse gidilsin okuma yazma bilmeyenler sıkıntısı çekiyorlar. Bizde istiyoruz ki,  insanımız hiçbir şekilde sıkıntı çekmesinler, okumasını, yazmasını en güzel bir şekilde bilsinler. İhtiyacı olduğu kadarıyla okuryazar bir toplum olalım ya da okuryazarlığını yükseltmiş bir toplum olalım diye arzu ediyoruz.

 

Bugün bu masa etrafında toplanan insanlar, bu konuda paydaşlarımız ile bir arada olmaktan mutluluk duymaktayım. Toplantı sonrası bu konuda çevremize ışık tutacak ve bu konuda gerekli çalışmaları yapacağınıza eminim. Yılsonuna gelmeden inşallah okuma-yazma bilmeyen insan kalmayacağını ümit ederek, katılımlarınız dolaysıyla hepinize teşekkür ediyorum. ”Dedi.

 

 

Toplantı yapılması planlanan çalışmaların ve görüş alış-verişinin yapılması ile sona erdi.


20-02-201820-02-201820-02-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.