MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor.

Okullarımız Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, il genelinde 343 yeni derslik yapımı devam etmekte olup 171 yeri derslik 2015-2016 eğiti öğretim yılında eğitime açılacak ve 150 okulda yaz döneminde başlatılan okullarımızın bakım ve onarımın çalışmaları, eğitim sezonu başlamadan önce tüm okulların tadilat onarımları bitirilip eğitim öğretime hazır hale getirileceğini söyledi.

Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN;  Okulların açılmasına sayılı günler kala Muş genelinde onarılması gereken okullarda yaz döneminde başlatılan yoğun çalışmalar bitmek üzere. Okulların onarım çalışmasının yeni eğitim öğretim sezonuna kadar tamamlanacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, ”Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2015-2016 Eğitim sezonunda öğrencilerimizin daha sağlam ve fiziki açıdan daha sağlıklı ortamlarda öğrenimlerini sürdürebilmeleri amacıyla yürütülen çalışmaların büyük bir bölümü zaten eğitim öğretim sezonu başlamadan önce bitirilmiştir. Geri kalan işlerin tamamlanması için eğitim hizmetlerinin aksamasına mahal verilmeden süratli bir biçimde sağlanacak dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; İl Milli Eğitim Müdürlüğü inşaat bölümünde görevli teknik elemanlar ile yapılan değerlendirme toplantısında, yeni yapılan okullar ile mevcut okullarımızda yapılan bakım onarım çalışmalarının kontrol ve denetiminin, yüklenici firmalar ile yapılan şartname ve sözleşmeler kapsamında, çok titiz bir şekilde takip edilmesini söyledi. Yeni dersliklerin yapımı ve mevcut okulların bakım onarım çalışmaları başlandığı andan işlerin bitirilişine kadar sıkı bir kontrol ve denetime tabi tutulan okul binalarının fiziki anlamda ihtiyaç duyduğu bütün eksiklikler giderilmektedir. Küçük çaplı işler zaten okullarda görülen lüzum üzerine yürütülüyor. Her yıl eğitim standartlarımızı çok yükselteceğiz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kaliteli bir eğitim sinerjisi oluşturmak için el birliği ile gayret etmekteyiz. Bakanlığımızın gönderdiği ödenekler en iyi şekilde değerlendirilerek eğitimle ilgili sorunların giderilmesi, fiziki şartların düzeltilmesini sağlayıp okullarımızın hiçbir eksiğini bırakmamaya çalışacağız dedi.

222222

222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.