MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OKUL TABANLI AFET EĞİTİMİ PROJESİ” KAPSAMINDA EĞİTİM ALACAK ÖĞRENCİLER VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN VALİMİZİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER.

“OKUL TABANLI AFET EĞİTİMİ PROJESİ” KAPSAMINDA EĞİTİM ALACAK ÖĞRENCİLER VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN VALİMİZİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında 2010 yılında başlayan ´Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi´ kapsamında düzenlenen kurs ve eğitimlere ilimizden katılacak öğrenciler ile Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarete; İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çoban, öğrencilere eşlik edecek Merkez Türk Telekom Ortaokulu İngilizce Öğreteni Safiye Yıldız, 2071 Melikşah Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mahmut Söylemez ile tamamı 7. Sınıf öğrencileri olan Merkez 2071 Melikşah Ortaokulu’ndan Yunus Emre Sabak ve Ahmet Taha Söylemez, Merkez Türk Telekom Ortaokulu’ndan Rabia Diger ve Zeynep Nisa Güler, Hasköy Alparslan Ortaokulu’ndan Tolga Kaya, Korkut Şehit Mehmet Akpolat İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Semanur Çetin, Bulanık Türk Telekom Ortaokulu’ndan Kadir Gerekli ve Berfin Taşkın, Malazgirt Şehit Muhammet Fatih Safitürk Ortaokulu’ndan Ahmet Malik Mutlu ve Havin Şekerbulak, Varto Hürriyet Ortaokulu’ndan Yasin Tarhan ve Hacer Teymuroğlu katıldı.

 

2010 yılında başlayan ´Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi´ kapsamında Bursa, Balıkesir, Bolu, Sakarya, Çanakkale, Düzce, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova illerindeki 80 pilot okulu kapsayan proje devam ediyor.

 

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu Sayın Valimiz, deprem felaketi nedeniyle büyük acılar yaşayan Türkiye ve Japonya arasındaki işbirliği projelerini çok önemsediklerini ifade etti.

Depremin zararlarını en aza indirmenin, insanları depreme karşı eğitmekle mümkün olacağını ve ona göre önceden hazırlık yapılmasının önemli olduğunu vurgulayan Valimiz Aziz Yıldırım,  bu tür projelerin, insanlarda deprem bilinci oluşmasında yol gösterici olacağını kaydetti.

 

Ziyarette yapılan afet eğitimleri ve yapılacak olan çalışmalar ile afet eğitiminde işbirliği ve yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.


06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.