MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine ´Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu´ Açıldı.

      Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı.
Okul Müdürlerine ´Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu´ Açıldı.

            Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü hayata geçirdiği “Yöneticilik Formasyon Kazandırma” kursu Muş Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile 16/02/2015 Pazartesi günü, Muş Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen 90 saatlik kursun açılışına, Sn Valimiz             Vedat BÜYÜKERSOY, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram COŞKUN, Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN ve Okul Müdürleri Katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, kursun önemine değinerek, Üniversitedeki hocalarımız ile beraber, bizdeki yönetici arkadaşlar ile kurumlarımızın üst yöneticileri ile beraber bir program hazırladık. Üç aşamalı 90 saatlik kursta yönetici arkadaşlarla karşılıklı bilgi alışverişi yapacağız. Okul, Öğrenci merkezli düşünüp, Muş eğitimini nasıl ilerletebiliriz, nasıl geliştirebiliriz, halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri için kursun düzenlendiğini belirtti.

            Daha sonra bir konuşma yapan Vali Vedat BÜYÜKERSOY çocukların en iyi şekilde yarınlara hazırlanması gerektiğinin söylerken, eğer çocuklarımız sokakta Taş, Molotof atıyorsa bunun sorumluluğunu kendimizde hissetmemiz gerekir. Vedat BÜYÜKERSOY, değerli mesai arkadaşlarım hepimizin en değerli varlığı çocuklarımız, çocuklarımız ise size emanet. Çocuklarımızı yarınlara hazırlayacak olan öğretmenlerle birlikte sizler çalışacaksınız. Sahada olanlara sizler şekil vereceksiniz. Liderlerin yenilik ve değişime katkı sağlayacak başarıların anahtarı olduğunu vurgulayan Vedat BÜYÜKERSOY, "Yönetici, yenilikçi ve ufku geniş olmak zorundadır. Bir yönetici başarılı olmak istiyorsa bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık olmalı. İçinde yaşadığı toplumu çok iyi etüt etmeli, astlarına ve öğrencilerine her konuda örnek olmalıdır. İyi bir eğitim yöneticisi aynı zamanda personelinin okul içi görev ve faaliyetlerle ilgili kararlara katılmasını sağlamalı, böylelikle personelinin okulunu ve görevini daha çok sahiplenmesini sağlamalıdır" ifadesini kullandı. Daha sonra Program Prof. Dr. Bayram COŞKUN’un ders sunumu ile devam etti. Yönetim ve yönetişim, “Yöneticilik Formasyon Kazandırma” kursu 6 Mart 2015 Cuma günü sona erecektir.


1111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.