MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİNE ‘İNOVATİF VE LİDERLİK EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

          Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Muş’taki okul müdürlerine yönelik liderlik eğitimi verildi. 3 haftadır devam eden eğitim semineri sona erdi. 
OKUL MÜDÜRLERİNE ‘İNOVATİF VE LİDERLİK EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daveti üzerine Muş’a gelen Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halim Ulaş, Muş’taki okul müdürlerine yönelik, inovatif eğitim semineri verdi.
Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Şube Müdürleri ve Okul idarecileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’da yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı’nca programlanan bu eğitim seminerinin 90 saatlik bir eğitim olduğunu belirterek, “Okul idarecilerimizin, okullarında iyi eğitim verebilmeleri, okullarını geliştirmeleri ve iyi bir lider olabilmeleri için bu eğitimleri düzenliyoruz. 90 saatlik üç hafta süren bir eğitim oldu. Doç. Dr. Halim Ulaş Hocamızı buraya davet ederek eğitimin son gününü de onun bilgilerinden faydalanarak geçireceğiz diye konuştu. Bu tür seminerlerin ilin eğitim seviyesini yükseltmede önemli rol aldığına vurgu yapan Arslan, “Çocuklarımızın geleceğini hazırlama konusunda okul idarecilerinin yapmaları gereken konularla ilgili sunumlar yapıldı. Bu eğitimlerle okul idarecilerimizin daha faydalı ve başarılı çalışmalar yapacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 


             Okul yöneticilerinin görevlerinde başarılı olabilmeleri için düzenlenen eğitim seminerine katılan Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halim Ulaş, okul müdürlerinin iyi bir lider olabilmeleri için yapmaları gereken konularla ilgili bilgi verdi.
Öğrencilerinin geleceğinin yöneticilerin elinde olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Ulaş, eğitim ve öğretimden istenilen verimi alabilmek için okul müdürlerine çok iş düştüğünü söyledi.
Eğitim seminerinin ardından açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Ulaş, okul yöneticilerine yönelik düzenlenen eğitim seminerinin amacına değinerek, “Bu tür seminerlerle Muş ilinde görev yapan okul yöneticilerinin liderlik eğitimi ve inovatif eğitim ile ilgili bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Değişen dünyadaki değişen eğitim paradigmaları ve bu değişimlerin ardından uyumun nasıl olması gerektiği konularla ilgili sunumlar yapıyoruz. İyi bir okul yönetirken, okul iklimi oluşturmakla ilgili, öğretmenler, öğrenciler ve velilerle iyi ilişkiler kurulması gerektiğini vurguluyoruz” şeklinde konuştu
Okul müdürlerine yönelik 3 haftadır eğitim verildiğini belirten Doç. Dr. Ulaş, eğitim seminerine katılan yöneticilere teşekkür ederek, hafta sonun da öğretmenlere yönelik drama eğitimi vereceklerini kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Doç Dr. Halim Ulaş’a lale motifli bir tablo hediye etti.

2222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.