MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin Yaz Dönemi Mesleki Seminer Çalışmaları Başladı

Öğretmenlerin Yaz Dönemi Mesleki Seminer Çalışmaları Başladı

Muş İl genelindeki Okullarda bugün başlayan ve haziran ayının sonuna kadar devam edecek olan öğretmenlerin sene sonu seminer çalışmaları başladı. Muş Merkez Kız İmam Hatip Lisesinde yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ÇOBAN, Bayram Güler ile İdareci ve öğretmenler katıldı.

Açılış konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Bakanlığımızın bu yıl öğretmenlerimize sağladığı kolaylık nedeniyle, öğretmenlerimizin çoğu kendi memleketlerinde seminer çalışması yapmaktadır. Bizde buruda bulunan öğretmenlerimiz ile belirli okullarda seminer çalışması yapmaktayız. Kız İmam Hatip Lisemizde, İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulundaki öğretmenlerimiz ile seminer yapılmaktadır. Seminerin verimli geçmesini temenni ederim.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Kurumlardaki Eğitim Hizmetlerinin Niteliğinin Yükseltilmesi Amacıyla Yapılan Uygulamalara Yönelik Çalışmalar Kurumlardaki Eğitim Hizmetlerinin Niteliğinin Yükseltilmesi Seminer Çalışmaları yapmaktayız.Öğrencilerimizi kendilerine, ailelerine, vatanına milletine faydalı bireyler olarak yetiştirmemiz gerekir . Bizler bakış açımızı değiştirip işimize dört elle sarılıp hayata pozitif bakmalıyız. Biz neyiz, biz kimiz, ne yapıyoruz, bir kendimize bakmamız ve kendimize çeki düzen vermemiz lazım, bunu yapmadığımız zaman ne olduğunu bilmeyen biri hiç kimseye bir şey veremez. Önce gerçek kimliğimize kavuşmalıyız. Ben nasıl bir öğretmenim, ben çocuklara ne verebilirim buna bakacağız dedi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Okullarımızda Değerler Eğitimi işlenmektedir, bu değerler Yardımseverlik, Cimrilik, Misafir Perverlik gibi konular işlenmekte, bunları önce bizler içimizde yaşamalıyız, öğrencileri bu değerler ile yetiştirip yönlendirmeliyiz. Gayreti, nezaketi, zarafeti elden bırakmayacağız. Muş’taki tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi iyi insanlar olarak yetiştirmeye devam ediyor, buna yürekten inanıyorum. Bu yılı birlikte geçirdik. Bunun bir göstergesi hepinizin emeğine sağlık ama hiç bir şey yeterli değil. Her gün bir önceki günü geçmek zorundayız. bu gün ne yaptıysak yarın bir fazlasını yapmak zorundayız. Yaptıklarımız gerçekten güzel taktir edilmeye değer. Ama yeterli değil daha iyileri için hep birlikte mücadele edeceğiz. İnşallah bu ekiple bugün bu salonu dolduran mesai arkadaşlarımla birlikte çok daha güzel şeyler üreteceğiz. İnşallah sizler farkınızı ortaya koyduğunuz gibi biz de farkımızı ortaya koyuyoruz. Bunu da size göstermeye çalışıyoruz” dedi.

Okullardaki yıl sonu seminer çalışmaları Haziran ayının sonuna kadar devam edecek. 


Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.