MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Semih AKTEKİN Okul Müdürlerimize Bilgilendirme Toplantısı Yaptı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Semih AKTEKİN Okul Müdürlerimize Bilgilendirme Toplantısı Yaptı.

 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, 03.05.2018 tarihinde İlimizi ziyaret ederek, Muş Öğretmenevinde okul müdürlerimize “Öğretmen Stratejileri Ana Temaları, Amaçlar ve Hedefler, Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterliliği” konularında bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

Muş Öğretmenevinde yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Özçelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Enver Kıvanç, Şube Müdürleri Murat Çoban, Bayram Güler, Ahmet İyidil, Ali Çelik ve Merkez okul/kurum müdürleri katıldı.

 

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, Öğretmen stratejileri Ana Temaları, Amaçlar ve Hedefler, Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterliliği konularında sunum yaptı. Öğretmen performans değerlendirme konusunda önemli açıklamalarda bulunan Genel Müdürümüz Okul müdürlerinin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin; aday öğretmenlik sürecinin nasıl gittiğini, süreçle ilgili aksaklıkların varsa tespit edilmesi, çözüm önerileri, aday öğretmenlerin görüşlerini, eleştirilerini, önerileri dinlemek için bu tür programları yaptıklarını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin ilk seneki oryantasyonları için uygulamalı, teorik bir takım kurslarla, seminerlerle destekleyici aday öğretmen yetiştirme süreci sürdürdüklerini belirten Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin,  Bu uygulamayı üç senedir yapıyoruz. İlleri ziyaret edip, aday öğretmenlerimizi bakanlığımızın öğretmen stratejik belgesi, öğretmenlik mesleği yeterlikleri ve bundan sonra yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendiriyoruz dedi.

 

            Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Özçelik; İstişare amacıyla yapılan bu tür bilgilendirme toplantılarının önemli olduğunu belirterek, “ilimize gelerek bizleri onurlandıran ve Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih Aktekin’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.