MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

Muş’ta, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okulda 128 bin 955 öğrenci karnelerini aldı.

Muş İlinde 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle 128.955 öğrenci karne alacak. Karne Töreni Muş Prof. Dr. Vahit Özmen Ortaokulu’nda düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, okulu yaptıran İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Şişli Florence Nightingale Hastanesi Meme Sağlığı Bölümü’nün Direktörü Prof. Dr. Vahit Özmen ve eşi Jinekolog Prf. Dr. Nevin Özmen, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Baskın, Nurettin Özdaş,  kamu kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


               Törende açılış konuşmasını yapan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş İlinde bugün 128.955 öğrenci karne alarak tatile girecek. İlkokulu bitirip, ortaokula, ortaokulu bitirip liseye gidecek öğrencilerimizi bir üst öğrenime gitmenin ayrı bir heyecan ve sabırsızlığını yaşıyorlar. Ayrıca liseyi bitirip yarın LYS sınavına girecek öğrencilere başarılar diliyorum. Bu gün burada karne dağıtırken başka bir mutluluk yaşıyoruz, bu okulumuzu Muş’e eğitime kazandıran Prof. Dr. Vahit Özmen ve eşleri Nevin hanımefendiler buradalar kendileri bu karne sevincini tekrar sizlerle yaşamak için buradalar, kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. İnsanlar okurlar meslek sahibi olurlar, geçmişini unutmadan yaşadığı ve doğduğu topraklara bir vefa örneği sunan hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklar önünüzde iyi bir örnek var inşallah sizlerde okuyacaksınız iyi birer meslek sahibi olacaksınız ama geriden gelen çocukları da unutmayacaksınız. Buradan bir müjdeyi daha sizlere vermek istiyorum,  Prof. Dr. Vahit Özmen ve eşleri Nevin hanımefendiler buraya bir ilkokul yaptıracağı müjdesini verdi. Hocamız yaptırdığı ortaokul ve yeni yaptıracağı ilkokul için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ben bu mutlu günümüzde aramızda olan hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.            


              Karne dağıtım töreninde bir konuşma yapan Prof. Dr. Vahit Özmen, kendisinin Muşlu olduğunu belirterek 37 yıllık öğretim üyesi olarak Türkiye’de on binin üzerinde hekim ve binlerce cerrah yetiştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Eğitimin öğretimin insan yaşamında en değerli şeyin olduğunu biliyorum. Yaklaşık 37 yıllık öğretim üyesi olarak Türkiye’de on binin üzerine hekimi eğitmiş bir hoca olarak binlerce cerrah bir hoca olarak en değerli şey insan eğitimi ve değerli olan insan varlığına bir şeyler vermek olduğunu biliyorum. Türkiye sıralamasında ekonomik olarak son sıralarda bulunan Muş ilimize bir şeyler vermenin eğitimine, ilmine katkıda bulunmanın gerekli olduğunu düşündüm ben ve eşim şunu unutmayın eğer bir erkek başarılıysa arkasında başarılı bir kadın vardır” dedi.


            Vali Yardımcısı Zeliha Uyan; Muş’a atandığında Muşlu Prof. Dr. Vahit Özmen’in okul yaptırdığı söylemlerine çok sevindiğini ifade eden Vali Yardımcıs Uyan; “Muş’ta tek hayırsever okulumuz denilmişti ve çok merak etmiştim. Prof. Dr. Kimdir diye sorduğumuzda Muşlu bir hoca denilmişti. Gerçekten çok duygulanmıştık. Çünkü bu derece memleketini unutmayıp burada bir okul yaptırıp halen buralar için bir şeyler yapmaya çalışan hocamız hakikaten takdire şayandır” ve İlimize, eğitime yapmış olduğu katkıdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum dedi.


             Prof. Dr. Vahit Özmen’in eşi Jinekolog Prf. Dr. Nevin Özmen ise, “35 yıllık kadın doğum doktoruyum. Yıllarca annelerin doğum anlarında en acılı anlarında yanlarında bulundum. Doğudan gelen annelerimin içlerinin buruk oluşu, kırık oluşu hep içimi üzdü. 11 çocuklu, 15 çocuklu anne hiç kendini yaşamadan ha bire doğurmakla meşgul, çocukların üzerinden ümitler beslemekle meşgul. Yani hiç kendisiyle karşılaşmadan bu dünyadan giden annelerin üzüntüsünü yaşadım. Ama bugün bu anneler çocukları destekliyorlar. Bende artık doktorluktan fazlasıyla bu eğitim için seferber olan çocukların annesiyim” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okuyarak birbirinden güzel türküler seslendirdi. Daha sonra okul birincisi Fidan Erol, okul ikincisi ve üçüncüsü ikiz kız kardeşler olan Zühre ve Dilber Ensarioğlu’na hediyeler verilerek tebrik edildi.

 

             Karne dağıtım töreni, okulda düzenlenen bilim ve el sanatları sergisinin açılışının yapılması ve öğrencilere karnelerinin dağıtılması ile son erdi.

1111111111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.