MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize “Değerler Eğitimi” Semineri Veriyoruz.

Öğrencilerimize “Değerler Eğitimi” Semineri Veriyoruz.

             Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, Lale Eğitim Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği ve Muş Alparslan Üniversitesinin Ortaklaşa Düzenlediği “Değerler Eğitim Proje” Toplantıları yapılıyor.

               Muş Lale Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği tarafından geliştirilen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Muş Alparslan Üniversitesi ile yapılan bir protokol çerçevesinde Muş İli Merkez İlçesi sınırları içerindeki tüm liseleri kapsayan “Değerler Eğitimi” Projesi Muş Kız İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapılan seminerle devam etmektedir. 

               Proje kapsamında Muş Kız İmam Hatip Lisesinde yapılan seminere İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Muş Lale Der Yönetim Kurulu Başkanı Ferzende SAYGIN, Muş Alparsal Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Din ve Felsefe Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şirin GÜL, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

             İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN bu tür projelerin Muş Lale Der gibi sivil toplum kuruluşları ve kurumunun işbirliği içerisinde yapılmasının ne kadar önemli olduğunu, gençlerin topluma ve sosyal hayata pozitif katkı sağlayabilmeleri için bu tür projelerin devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı. Bakanlığımız programları doğrultusunda Yardımlaşma, İyilik, Arkadaşlık gibi konularda öğrencilerimizin kültürlerini öğrenme kazanım sağlayacak iyi birer insan olmaları için çalışmaktayız. Tüm Liselerimizde bu seminerler verilecektir dedi.    

            Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Din ve Felsefe Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şirin GÜL tarafından yapılan sunumunda “Merhamet, Adalet, Sevgi, Şefkat, Empati vb. konularda detaylı bilgiler verdi. İnteraktif bir usul kullanan GÜL sunum içerisinde soru- cevap yöntemiyle de faydalı bir sunum yaptı. Katılımcıların dikkatle dinlediği sunumun sonunda Ali ŞERİATİ den alıntı DUA yapıldı ve seminer sona erdi.

   Seminer sonrası Dernek Başkanı Ferzende SAYGIN uygulanan proje hakkında bilgiler verdi. Projenin 17 Lisede uygulandığını, bu proje kapsamında yapılan seminerlerle yaklaşık 2000 öğrenciye ulaşıldığını söyleyen SAYGIN amaçlarının; toplumuyla barışık sevgiyi ve saygıyı bilen, sosyal iletişimi güçlü bir gençlik, değerlerine sahip çıkan faydalı bir nesil yetişmesi için katkı sunmak olduğunu belirtti. Bu bağlamda; Liselerimizde değerlerimiz olan “Adalet, Merhamet, Yardımlaşma, Kardeşlik, Edep, Haya ve Ahlak” konuları Muş Alparslan Üniversitesi Akademisyenleri, Öğretmenler ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri tarafından hedef kitleye aktarılmaya çalışıldı.

             Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Muş Lale Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği ve Muş Alparslan Üniversitesi Akademisyenleri, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Öğretmen ve Öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür etti.  

11111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.