MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERE SINAV STRESİ VE MOTİVASYON EĞİTİMİ VERİLDİ

ÖĞRENCİLERE SINAV STRESİ VE MOTİVASYON EĞİTİMİ VERİLDİ

ÖĞRENCİLERE SINAV STRESİ VE MOTİVASYON EĞİTİMİ VERİLDİ

 

10 Mart 2016 tarihinde Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Muş Alparslan Üniversitesi  işbirliği ile üniversiteye hazırlık kursu olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilere yönelik sınav stresi ve motivasyon eğitimi konferansı verildi.

            Konferansa Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Bülent Uğur Koca, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman ve öğrenciler katıldı. 

Konferansta,13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde sınava hazırlanan öğrencilere sınav stresi ve motivasyon eğitimi ile ilgili Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Bülent Uğur Koca tarafından bilgilendirme yapıldı.

Konferansta açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman; dershanelerin kapatılmasının ardından yönetmenliğin değişmesiyle üniversite sınavlarına hazırlanan mezun öğrencilere yönelik açtıkları Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına 2015 Eylül ayı itibariyle başladıklarını ve kursa 330 öğrencinin katıldığını söyledi. Hafta sonu yapılacak olan YGS öncesinde sınava hazırlanan öğrencilerin, streslerini ve heyecanlarını ortadan kaldırmak, moral ve motivasyonlarını en üst seviyeye çıkartmak amacıyla Muş Alparslan Üniversitesi ile yaptıkları işbirliği ile böyle bir konferansı düzenlediklerini belirten Beyazduman, amaçlarının öğrencilerin daha rahat bir şekilde sınava girmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Beyazduman, konuyla alakalı şunları söyledi: “Yönetmeliğin değişmesi ve dershanelerin kapatılmasıyla beraber mezun öğrencileri hazırlama görevi Halk Eğitim Merkezlerimize düştü. Bizde Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak 2015 Eylül ayında başvurularımızı aldık. Eylül ayından itibaren 330 tane öğrencimizle eğitimi başlattık. Eğitimimizi biz yıl boyunca hafta içi beş gün verdik. Eğitim yerimiz Turizm ve Otelcilik okuluydu. Burada valilik bize okulu tahsis etti ve bizde oluşturmuş olduğumuz öğretim kadrosuyla bugüne kadar getirdik. Son görevimizi biz şuanda yerine getirdik.

 

“Kurslarımız Devam Edecek”YGS´den sonra önümüzdeki aylarda yapılacak olan LYS sınavlarına yönelikte kurslarının devam edecektir. Bugüne kadar bizlere destek veren başta Muş Valiliği olmak üzere, belediye ve diğer kurumlara teşekkür ederiz.  Hafta sonu YGS´ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz” dedi.11-03-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.