MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ANKARADA YAPILAN ÖDÜL TÖRENİ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ANKARADA YAPILAN ÖDÜL TÖRENİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi kapsamında düzenlenen resim, slogan, kısa öykü ve bilgi yarışmalarının ödülleri Ankara’da verildi. Resim, öykü ve slogan dalında Muş birincisi olan öğrencilerimiz,danışman öğretmenleri, idarecileri ve Ar-Ge birim sorumlusu ilimizi temsilen ödül törenine katıldılar. Slogan dalında Kırkgöze Ortaokulu´ndan Gülistan Taşdemir , resim dalında Merkez Kız YBO´dan Ceylan Bingöl, öykü dalında Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nden Yeşim Sertkaya 26 Mayıs Perşembe günü, Ankara MEB Şura Salonu’nda yapılan ödül törenine katıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve bakanlık üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Béla Szombati’nin de katıldığı törende Avrupa Birliği Bakanlığı, Merkezi Finans İhale Birimi temsilcileri de yer aldı. Tören, resim, slogan ve kısa öykü kategorilerinde dereceye giren çalışmaların yer aldığı serginin açılışı ile sona erdi.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlanmıştır.

İki yıl süren projenin hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamaktır.

Proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamaktadır.

 

Proje kapsamında ilimizden de 2 yıldır çeşitli eserlerle katılım sağlanmaktadır. Ankara´daki ödül törenine katılan İl birincilerimizin ve ilde dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri Muş´ta düzenlenecek bir törenle takdim edilecektir. İl birincisine dizüstü bilgisayar, ikincisine bisiklet ve üçüncüsüne  de satranç takımı verilecektir.

30-05-201630-05-201630-05-201630-05-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.