MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİ TERCİH DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

ÖĞRENCİ TERCİH DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

                 Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN yaptığı açıklamada 06/07/2015- 16/07/2015 tarihler arasında Liseler tercihe yönelik olarak öğrenci tercih danışma merkezlerimiz faaliyete geçti. İl Merkezinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Türk Telekom Ortaokulu, İlyas Sami Ortaokulu ile 100. Yıl Zafer Ortaokulunda, İlçelerimizde ise Hasköy Alparslan Ortaokulu, Korkut Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu, Malazgirt Alparslan Ortaokulu, Varto Atatürk Ortaokulu, ve Bulanık Gazi Ortaokulu olmak üzere 9 merkezde öğrenci tercih danışma merkezi açılmıştır.

            Öğrenci ve velilerimize danışmanlık hizmeti verecek olan bu merkezlerimizden öğrencilerimiz ortak sınavlarda alınan puanlara göre bilinçli tercihler yapılarak uygun okullara yerleştirmeleri sağlanacaktır.

            Okulların yüzdelik dilimleri, türü, öğretim şekli, kontenjanı, yabancı dil ve pansiyon bilgileri olmak üzere gerekeli bilgileri almak için velilerimizi ve öğrencilerimizi danışma merkezlerimize bekliyoruz. Rehber öğretmenler sizleri doğru bilgilendirmeleri için danışma merkezlerimize gelmelerinizde fayda vardır.

 

            Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Web. Sayfasında TEOG tercih robotu hizmet vermektedir. e-okul  meb.gov.tr adresine girilerek tercihler konusunda bilgi alınabilir.


2

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.