MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ’TAN ULUSLARARASI MANEVİ DANIŞMANLIK VE REHBERLİK KONGRESİNE BİLDİRİ

MUŞ’TAN ULUSLARARASI MANEVİ DANIŞMANLIK VE REHBERLİK KONGRESİNE BİLDİRİ

Muş Bilim ve Sanat Merkezi Sınıf Öğretmeni Aslan Ali DEMİRKOL ile Muş Alparslan Üniversitesi Araştırma Görevlisi Teceli KARASU’nun , “Üstün Yetenekli Öğrenciler ve İhtiyaç Duydukları Manevi Danışmanlık" başlıklı bildirileri Uluslararası Kongrede kabul gördü. Muş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Murat TAŞDEMİR ile Sınıf Öğretmeni Aslan Ali DEMİRKOL kongre sonrası Muş İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN’ı makamında ziyaret ederek kongre ile ilgili gözlemlerini aktardılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN, Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Muş Bilim ve Sanat Merkezimiz her alanda güzel çalışmalar yapmaktadır. Yönetici ve öğretmen arkadaşları kutluyorum. Kongrede “Üstün Yetenekli Öğrenciler ve İhtiyaç Duydukları Manevi Eğitim” konulu bildiriyle  sunum yapan öğretmenimizi özellikli tebrik ediyor, değerler eğitimine dikkat çektikleri hem de Muş ilimizin tanıtımına katkı sundukları için teşekkür ediyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Değerler Eğitim Merkezi, 29 Mayıs Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Ensar Vakfı ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından 7-11 Nisan tarihleri arasında ortaklaşa düzenlenen “I. Uluslararası Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Kongresi” gerçekleştirildi. Kongreye, ABD,  Hollanda, Almanya, Fransa, Kanada, Avusturya, İtalya, Belçika gibi farklı ülkelerden birçok akademisyenin yanı sıra Muş Bilim ve Sanat Merkezi Sınıf Öğretmeni Aslan Ali DEMİRKOL ile Muş Alparslan Üniversitesi Araştırma Görevlisi Teceli KARASU “Üstün Yetenekli Öğrenciler ve İhtiyaç Duydukları Manevi Danışmanlık" başlıklı bildirileriyle katılarak; yarının inşasında üstün yetenekli öğrencilerin büyük rolü ve önemi olduğuna dikkat çekerek, bu tarz öğrencilerin yeteneklerinin körelmemesi ve toplum yaranına kullanılabilmesi için yaşadıkları manevi problemlerinin tespiti ve buna yönelik atılacak adımların belirlenmesi gerektiğinin altını çizdiler

13-04-201613-04-201613-04-201613-04-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.