MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ´TAKİ ÖĞRETMENLERDEN SURİYE’YE BATTANİYE YARDIMI

MUŞ´TAKİ ÖĞRETMENLERDEN SURİYE’YE BATTANİYE YARDIMI

Valiliğimiz koordinesinde Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen kampanya çerçevesinde yardım kampanyasında toplanan battaniyeler, Suriyelilere gönderildi.

 

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün organize ettiği ve il genelindeki tüm eğitim camiasının gönüllü olarak destek verdiği Suriyelilere yardım kampanyası sona erdi. Kampanya sonucunda alınan 2 bin battaniye düzenlenen törenle Suriye´ye gönderildi.

Muş Valiliği önünde düzenlenen yardım gönderme törenine; Sayın Valimiz Aziz Yıldırım ile Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve tüm eğitim camiasının desteklediği yardım kampanyası ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, Suriyeliler için Muş il genelindeki öğretmen ve öğrencilerin destekleriyle alınan 2 bin battaniyeyi, Suriye´ye göndermek için toplandıklarını söyledi. Vali Yıldırım: ”Onlar soğukta kalmasınlar, çocuklarının üzerlerini örtsünler diye gönderiyoruz. Suriyeliler, bizim misafirlerimiz. Mademki onlar muhacir insanlar, biz de onlara ensarlık, ev sahipliği yapıyoruz. Elimizden ne geliyorsa, imkânlar neye el veriyorsa biz de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Muş´ta da 1.100 dolaylarında Suriyeli kardeşlerimiz var. Buradaki Suriyelilere de Muş´taki vatandaşlarımız zaten sahip çıkıyor, onları aç ve açıkta bırakmıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bugün de yine el ele verip battaniye toplamışlar ve Suriye´deki vatandaşlarımıza gönderiyoruz. Bunda karınca kararınca emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi. Vali Yıldırım´ın konuşmasından sonra battaniye yüklü kamyon Kilis´e, oradan da Suriye´nin Azez kentine doğru yola çıktı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; “ 2 Bin Battaniyeyi Suriyeli Kardeşlerimize Gönderiyoruz” Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve tüm il genelindeki okullarda görev yapan öğretmenlerin katkı sağladığı yardım kampanyası kapsamında 2 bin battaniyeyi Suriye´nin Azez kentine gönderiyoruz, yardım kampanyasına destek veren herkese teşekkür ediyorum dedi. Milli Eğitim Müdürü İlci, Suriye halkına soğuk kış aylarında açıkta kalmamaları için, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda görev yapan öğretmen arkadaşlarımızın katkılarıyla toplanan yardımlar ile temin edilen battaniyeler, Suriye´nin Azez kentinde yaşayan Suriyeli kardeşlerimize bu soğuk kış günlerinde ısınmaları amacıyla gönderiyoruz. Bu kampanyada emeği geçen bütün öğretmenlere, okullarımızın idarecilerine teşekkür ederim dedi.

 

 

Daha sonra battaniyelerin yer aldığı kamyon Kilis üzerinden Suriye´nin Azez kentine doğru yola çıktı. 


28-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.