MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ’TA TÜM OKULLARA ERASMUS+ VE ETWINNING PROGRAMLARININ TANITIMI YAPILDI

MUŞ’TA TÜM OKULLARA ERASMUS+ VE ETWINNING PROGRAMLARININ TANITIMI YAPILDI

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından ildeki tüm okulların Erasmus + ve E-Twinning programlarından faydalanmaları için, programın tanıtılması ve okulların Erasmus + KA1 (Bireylerin Öğrenme Hareketliliği) ve KA2 (Stratejik Ortaklıklar) alanlarında proje yapabilmeleri için tüm ilçelerde de toplantılar düzenlenerek okulların bilgilenmeleri sağlandı. Program tanıtım toplantıları 28 Aralıkta Muş Merkezde, 29 Aralıkta Hasköy ve Korkut’ta, 30 Aralıkta ise Varto, Bulanık ve Malazgirt’te her okuldan temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Bilgilendirme toplantılarında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi’nden Murat AYKAN,  Nazan Turan KIZILTAŞ ve Ercan ÇİÇEK tarafından Erasmus+ ve Etwinning programları ile ilgili kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı. Toplantılara okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. Toplantılarda, Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlandığı ifade edildi. ETwinning Programının ise; AB ülkelerindeki okullarla iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak için online yürütülen projeler olduğu söylenerek, ilimizden her iki proje türünden de gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi. Bu projelerin okullarımız, öğretmen ve öğrencilerimiz için çok verimli sonuçlar getireceği ve dolayısıyla bu projelere her okulun başvuru yapmasının gerekli olduğu ifade edildi.

 

 

 

11-12-201711-12-201711-12-201711-12-201711-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.