MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ’TA "BİLİM SÖYLEŞİLERİ" KONFERANSI DÜZENLENDİ

MUŞ’TA "BİLİM SÖYLEŞİLERİ" KONFERANSI DÜZENLENDİ

31 Mayıs 2016 tarihinde saat 10:00’da Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda, saat 14:00’da da Muş bilim Sanat Merkezinde, Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, Muş Bilim ve Sanat Merkezi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim ve Teknik Dergisi işbirliğinde ‘Bilim Söyleşileri’ konferansı düzenledi.

 

Muş Öğretmenevinde düzenlenen konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, TUBİTAK Popüler Bilim Yayınları Müdürü Duran Akça, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Karakaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri Şerif Turan, Murat Çoban, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK İl Koordinatörü İbrahim Koç, Muş’ta çok ciddi bilim ve teknolojiye meraklı öğrencilerin olduğunu söyledi. Öğrencilerin teknoloji ile buluşarak bu meraklarının giderilmesi amacıyla böyle bir proje çalışmasının yapıldığını ifade eden Koç, “Bu konu çerçevesinde TÜBİTAK’ın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile yapılmaktadır. Bu kapsamda desteği geçen herkese teşekkür ediyoruz”dedi.
            Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; TÜBİTAK ile öğrencilerin zihin pencerelerinin açıldığını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; “TÜBİTAK ile Bilim ve Teknik Dergisinden hocalarımız öğrencilerimize seminerler veriyorlar. Çocuklarımıza Vizyon kazandıran bu seminerler ile zihinlerinde pencereler açılıyor. Emeği geçen Bilim Sanat Merkezi idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.            

Daha sonra bir konuşma yapan Muş Bilim ve Sanat Merkezi Murat Taşdemir; Konferansın öğrenciler üzerinde çok büyük bir fayda sağladığını, “Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve Bilim Sanat Merkezi’nin ortak yaptığı bir söyleşidir. Bu söyleşinin çocuklar üzerinde çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle atom üzerinde güncel olan çalışmalar var. 3D yazıcıdan bahsedildi. Ülkemizin kalkınması adına nelere dikkat edilmesi gerekiyorsa bilim ile ilgili sunumlar yapıldı. Öğrenciler, uzun süredir içeride olmalarına rağmen sıkılmayıp, beğendiklerini söylediler. Bunları tekrardan devam ettireceğiz” dedi.

 

Konferansın konuğu ve konuşmacısı olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Eren Kalay da, Nano Teknoloji alanında Atom Fiziği, Atomun Parçacıkları, Atomun Yapısı gibi konularla ilgili detaylı açıklamalarda bulunmasıyla program son buldu.

 

02-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.