MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş´ta Öğrenci Meclisi İl Temsilciliği Seçimleri Yapıldı.

Muş´ta Öğrenci Meclisi İl Temsilciliği Seçimleri Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce "Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri" Projesi kapsamında, ilçe ve il temsilciliği seçimi yapıldı.

17 Kasım 2017 tarihinde tüm ilçelerde ilçe seçimleri yapıldı, en çok oy alan ilk beş öğrenci ilçe temsilcisi olarak belirlendi.

İlçe temsilcilerinin katılımıyla Vali Adil Yazar Ortaokulunda saat 10:30’da İl temsilcisi seçimi yapıldı. Muş İl genelinden 30 öğrenci il temsilcisi seçimi için oy kullandı

Seçimde açılış konuşması yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çoban; öğrenci meclisi temsilcisi seçimleri hakkında bilgi verdi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi.

Yapılan seçimler sonucunda Malazgirt Alparslan Anadolu Lisesi öğrencisi Mazlum Doğan Demir, Muş İl öğrenci temsilcisi olarak seçildi. Muş İl öğrenci temsilcisi olarak seçilen öğrenci, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Muş’u temsil edecek.

Muş İl öğrenci temsilcisi olarak seçilen Mazlum Doğan Demir, seçimlerden sonra Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Muş İl öğrenci temsilcisi olarak seçilen Malazgirt Alparslan Anadolu Lisesi öğrencisi Mazlum Doğan Demir’i tebrik etti. Milli Eğitim Müdürü İlci; 2004 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında yapıldığını, Projenin amacının öğrencilere demokrasi kültürünün aşılanması olduğunu söyledi.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; “Buradaki amaç, Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, çocuklarımızda yerleşik bir demokrasi kültürü oluşturmak, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesidir. Beraber ortak alanlarda hoşgörü ile yaşama kültürünü kazandırmaktır. İnsanlar eğer kendi kültürel değerlerini, demokrasiyi özümsemediği zaman bazı feodal etkilerle oy kullanmakta veya zaman, zaman toplu alanlarda hoşgörüsüzlüğe itilmektedir. Çocuklarımızın seçme, seçilme, demokrasi kültürünü kazanması, gerçekten çocuklarımız için çok önemlidir. Eğer insanlar özgür iradeleriyle oy kullanamıyorsa orada demokrasiden, özgürlükten veya gelişmişlikten söz edilemez" dedi.



01-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.