MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş´ta Öğrenci Meclisi İl Temsilciliği Seçimleri Yapıldı.

Muş´ta Öğrenci Meclisi İl Temsilciliği Seçimleri Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce "Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri" Projesi kapsamında, il temsilciliği seçimi yapıldı.

Aday olan öğrencilere hitaben konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, programında 2004 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında yapıldığını, Projenin amacının öğrencilere demokrasi kültürünün aşılanması olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; “Buradaki amaç, çocuklarımıza demokrasi kültürünü aşılamak, hoşgörü ortamında yetiştirmek, beraber ortak alanlarda hoşgörü ile yaşama kültürünü kazandırmaktır. İnsanlar eğer kendi kültürel değerlerini, demokrasiyi özümsemediği zaman bazı feodal etkilerle oy kullanmakta veya zaman, zaman toplu alanlarda hoşgörüsüzlüğe itilmektedir. Çocuklarımızın seçme, seçilme, demokrasi kültürünü kazanması, gerçekten çocuklarımız için çok önemlidir. Eğer insanlar özgür iradeleriyle oy kullanamıyorsa orada demokrasiden, özgürlükten veya gelişmişlikten söz edilemez" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde düzenlenen ve 80 okul temsilcisinin katıldığı seçimlerde 64 öğrenci aday oldu.

 

Yapılan seçimler sonucunda Varto Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Ercan KAYA Muş İl öğrenci temsilcisi olarak seçildi. Seçilen öğrenci, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Muş’u temsil edecek.


04-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.