MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ’TA KARİYER GÜNLERİNE ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

MUŞ’TA KARİYER GÜNLERİNE ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

Muş Valiliği tarafından  koordine edilen “Kariyer Günleri Projesi” kapsamında düzenlenen konferansa, konuşmacı olarak Osmaniye Valisi Kerem Al katıldı.

Muş Öğretmenevi Büyük Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Osmaniye Valisi Sayın Kerem Al, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz, kamu kurum amirleri, Muş Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Kariyer Günleri kapsamında “Geleceğimizi şekillendiriyoruz” programının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Sayın Valim, değerli katılımcılar ve çok kıymetli gençler, öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Valiliğimizin düzenlemiş olduğu kariyer günlerine, bizleri kırmayarak davetimize teşrif eden Muş’umuzun yetiştirmiş olduğu çok değerli bir Devlet adamı, bürokrat olan Sayın Valimiz Kerem Al’ı aramızda görmekten duyduğum memnuniyeti dile getirerek sözlerime başlamak isterim.

 

Değerli gençler, doğru rol modellerin sizler için seçilip, sizlere takdim edilmesinin son derece önemli olduğu kanaatindeyim. Bu kapsamda göreve başladığımdan itibaren hepinizin bildiği gibi kariyer programlarına çok değer veriyoruz ve bu amaçla sizlerle bir araya geliyoruz. Biz istiyoruz ki, bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, doktorları, mühendisleri, siyasetçileri siz olun ve bu ülkeyi sizler yönetin. Dolayısıyla sizlerin önüne bu topraklardan yetişmiş, aynı havayı teneffüs etmiş büyüklerinizin sizlerle bir araya gelmesi fevkalade önemli diye düşünüyorum. Sizlerin geleceğe umutla bakması adına bu programları çok önemsiyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Isparta Valimiz ve Muşlu hemşeriniz Sayın Vahdettin Özkan’da sizlerle bir araya gelecek. Daha sonra yine bu toprakların yetiştirdiği çok önemli işadamlarını, akademisyenleri, siyasetçileri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Biz 79 Milyon vatan evladını aynı gözle görüyor ve aynı şefkatle kucaklıyoruz. Bu kucaklaşmamız bizim kutlu yürüyüşümüze güç katacaktır. Bizler yeni ve büyük Türkiye’yi hep beraber mutlak surette inşa edeceğiz. O nedenle diyoruz ki; bu çorbada sizin de tuzunuz olsun, siz de rol alın ve ülkemizi hep beraber aydınlık günlere taşıyalım.

 

Bu duygu ve düşüncelerle hem şahsım adına, hem de sizler adına Sayın Valime bir kez daha teşekkürlerimi, sunuyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” Dedi.

 

Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un açılış konuşmasından sonra öğrencilere hitap eden Osmaniye Valisi Sayın Kerem Al;

 

İlk, Orta ve Lise öğrenimini Muş’ta tamamladığını, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra Mülki İdare Amiri olarak; Kaymakamlık, Mülkiye Müfettişliği, Mülkiye Başmüfettişliği, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptıktan sonra Bayburt, Aydın ve son olarak ta Osmaniye Valisi olarak ülkeye hizmet ettiğini söyledi.  Öğrencilere hiçbir zaman ümitsizliğe düşmemeleri tavsiyesinde bulunan Osmaniye Valisi Sayın Kerem Al; “Çok çalışmak, sebat, sabır başarıyı getirir. Hiçbir zaman umutsuz olmayın. Karşınıza bir takım engeller çıkabilir. İnişi, çıkışı bol olan bir süreç yaşarsınız ama hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyin.” Dedi.

 

 

Yapılan konuşmalardan sonra Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve Osmaniye Valisi Sayın Kerem Al, öğrencilerin sorularını cevapladı.


12-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.